Pazartesi , 18 Şubat 2019
Anasayfa » Global E-Ticaret » Lesara iflas başvurusunda bulundu

Lesara iflas başvurusunda bulundu

Alman şirketi Lesara, Berlin’deki genel merkezinde ödeme aczine başvurdu. Online mağaza çok hızlı büyüdüğü ve yeni bir lojistik merkezi açtığı için, bu bir sürpriz olarak geliyor. Ayrıca, moda ve yaşam tarzı perakendecisi son beş yıl içinde on milyonlarca avroluk finansman sağladı.

Ancak tüm bu büyümeye ve çeşitli yatırımcıların inancına rağmen, Lesara parasız kaldı. Geçtiğimiz Cuma günü, kurucu ortağı Roman Kirsch, Lesara AG ve Berlin-Charlottenburg bölge mahkemesinde lojistik iştiraki Lesara Logistics’in kendi idaresi için iflas davası açtı.

Handelsblatt, mahkeme tarafından atanan vekil olan Potsdam avukatı Christian Graf Brockdorff tarafından önce tüm büyük harcamaların ve kararların onaylanması gerektiğini yazıyor .

Milyonlarca büyüdü ve dağıtım merkezi açıldı
Bu yılın başlarında, giyim, mücevher ve diğer yaşam tarzı ürünlerinde uzmanlaşmış olan Lesara, Northzone, Mangrove Capital Partners ve Vorwerk Ventures gibi mevcut yatırımcılara 30 milyon avro zam verdi. Alman kuruluşu, son beş yılda toplam 90 milyon avro topladı. Son finansman turu, lojistiğini genişletmek için kullanıldı. Bu yılın ağustos ayında şirket, ilk 45 milyon avroya mal olan kendi dağıtım merkezini açtı.

Avrupa’da Lesara
Lesara, 2013 yılında Matthias Müller, Robin Müller ve Roman Kirsch tarafından kuruldu. Şirket, Almanya , İsviçre , Avusturya, İtalya , Hollanda , Fransa , Belçika , İsveç , Danimarka ve İspanya’da e-ticaret sitelerine adanmıştır .

İlginizi Çekebilir

Deutsche Post, paket kutuları yerine Paketlere güveniyor

Deutsche Post DHL, ülke genelinde sahip olduğu Paketler ağına ve müşterilerin evlerine kurduğu teslimat robotları …

Bir cevap yazın