Pazartesi , 18 Ekim 2021

Alibaba’dan Ant Financial İngiltere’deki ödemeler şirketi WorldFirst’i satın aldı

Alibaba’nın fintech şirketi olan Ant Financial, WorldFirst şirketinin döviz borsası ve ödemelerini satın aldı. İngiltere şirketini devralarak, Çinli internet devi Alibaba, Avrupa’ya büyük bir adım atabilir.

Satın alma bir süredir işindeydi, ancak WorldFirst dün müşterileri için haberi onayladı. ChinaDaily’e göre anlaşma, Ant Financial’ın Amerikan transfer şirketi MoneyGram’ı devralma girişimini takip ediyor, ancak geçen yıl ABD hükümeti tarafından engellendi.

Ardından Ant Financial WorldFirst’i hedef aldı ve sonrasında ABD’deki faaliyetlerinin kapatıldığını açıkladı. Kaynaklar, bu kararın verildiğini, böylece Ant Mali anlaşmasının ABD düzenleyicileri tarafından raydan çıkarılmayacağını söyledi. Ne kadar paranın olduğu belli değil, ancak Aralık ayında müzakereler başladığında bazı raporlar bunun yaklaşık 625 milyon avro civarında olduğunu söyledi.

Avrupalı ​​tüccarlar Alipay’in Çinli müşterilerin ödemelerini kabul ediyor
Artık Ant Financial bir Avrupa ödeme şirketini devraldı, Alibaba’nın sahibi olduğu şirket Avrupa’da daha da genişleyebilir. Son birkaç yıl boyunca, Ant Financial Avrupa’da, artık Alipay kullanarak Çinli turistlerden ve çevrimiçi alışveriş yapanlardan ödemeleri kabul eden birçok tüccarla ortaklıklar kurmuştur. Ant Financial, Çin’in en popüler mobil ödeme sistemlerinden biri olan Alipay’i işleten şirkettir.

Alipay’in Avrupa’daki ortaklıkları ve ofisleri
Alipay, 2015 yılında Londra ve Milano’da ofisler açtı ve bir yıl sonra İngiltere’deki Barclays, Fransa’daki BNP Paribas, Itay’daki UniCredit ve İsviçre’deki SIX Group ile ortaklık anlaşmaları imzaladı. Ve 2017 yılında, şirket Hollandalı ödeme şirketi Adyen ile ortaklığını genişletti.

Ant Financial, WorldFirst’in devralınmasının, denizaşırı tüccarlara Çin’in e-ticaret pazarına daha iyi erişimlerini sağlayacağını söyledi. Ant Financial sözcüsü “Bağlantılılık, WorldFirst’in uluslararası çevrimiçi ödemelerini ve sanal hesap ürünlerini Alipay’in geniş teknoloji çözümlerine ekleyerek , özellikle de hızla büyüyen sınır ötesi e-ticaret alanında daha fazla müşteriye ulaşmamızı sağlayacak ” dedi. dedim.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın