Çarşamba , 1 Aralık 2021

Almanya’da e-ticaret beklenenden daha yavaş büyüyor

Almanya’da e-ticaret geçen yıl beklenenden daha yavaş büyüyordu. Yine de, özellikle çevrimiçi perakendecilere satışlarını kaybeden moda mağazaları. Ancak Alman ticaret birliği HDE hala yerel alımlara inanıyor.

Almanya’da e-ticaret 2018’de% 9,1 büyüdü

Handelsverbands Deutschland, çevrimiçi monitörünün en son sürümünü yayımladı . Bu gösteriyor ki Almanya’da e-ticaret beklenenden biraz daha zayıf yüzde 9,1, geçen yıl artmıştır. Ve geçen yıl olduğu gibi, büyüme itici güçleri ağırlıklı olarak FMCG, DIY ve Bahçe ve Ev ve Mobilya sektörlerinde bulunabilir.

Online moda ve ev dekoru satışları artıyor

HDE’ye göre, perakende sektöründeki moda ve tüketici elektroniği sektörlerindeki zayıf ekonomik koşullar e-ticareti etkiliyor. “Moda, Tüketici Elektroniği ve Ev ve Mobilya sektörlerinde e-ticaret giderek daha fazla tuğla ve harç perakende satışını artırıyor.” Örneğin, moda ve aksesuarlara çevrimiçi olarak yapılan harcamalar geçen yıl yüzde 8,1 arttı, ancak aynı zamanda, fiziksel moda perakendecileri arasındaki satışlar düştü yüzde 3,1 oranında.

Almanya’da e-ticaret: 2018’de 53,3 milyar Euro

Tüm sektörlerde e-ticaret yüzde 9,1 oranında artarken, mutlak satış artışı yaklaşık 4,4 milyar avro civarında bir yerde. Alman e-ticaretinde geçen yıl yaklaşık 53,3 milyar avroluk işlem gerçekleştirildi. Alman ticaret birliğinin tahminlerine göre perakende satışların çevrimiçi payı şimdi yüzde 10,8.

Almanya’da çevrimiçi satışların gelişimi. Kaynak: HDE

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın