Pazartesi , 18 Ekim 2021

Almanya’da e-ticaret hedefi 2019’da 57,8 milyar Euro

Almanya’da e-ticaretin bu yıl yüzde 9 artacağı tahmin ediliyor. Bu, Alman online perakende sektörünün 2019 sonunda 57,8 milyar avro değerinde olabileceği anlamına geliyor. Alman e-ticaretinin büyüme hızı son birkaç yılda yavaş yavaş azalıyor.

Son rakamlar, sadece e-ticaret istatistiklerini paylaşmayan, aynı zamanda Almanya’daki perakende sektörüyle ilgili olan Handelsverband Deutschland’dan geliyor.

Perakende derneklerine göre, Almanya’daki işletmeden tüketiciye e-ticaret endüstrisi geçen yıl 53,3 milyar avroya ulaştı ve şimdi yüzde 8,5 oranında artacağı tahmin ediliyor. Bu durumda, Almanya’daki e-ticaret bu yılın sonunda 57,8 milyar avro değerinde olacak.

Almanya’da online perakende satış (2000-2019)

Büyüme çok kanallı perakende konusunda olumlu
Almanya’daki toplam perakende sektörüne baktığımızda, şirketler büyümeleri konusunda bölünmüş durumdalar. 2019 yılı için ankete katılan şirketlerin yüzde 35’i satışlarda bir düşüş beklerken, yüzde 32’si bir artış beklerken, yüzde 33’ü toplam perakende satışların durgun kalacağını düşünüyor.

Ancak, çok kanallı endüstrinin çevrimiçi satış beklentileri hakkında soru sorulduğunda, yüzde 64’lük bir artış beklerken, yalnızca yüzde 11’inin bu satışların cari yılda düşeceğini düşünüyor.

Almanya'da çok kanallı perakende endüstrisi hakkında

Almanya’da e-ticaret endüstrisi bu yıl yüzde 8,5 oranında artarken sabit perakende satışların yüzde 1,3 oranında artması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın