Pazartesi , 20 Ocak 2020
Anasayfa » Global E-Ticaret » Almanya’da e-ticaret nakliye 2018

Almanya’da e-ticaret nakliye 2018

Yeni bir çalışma, Almanya’daki en büyük 100 çevrimiçi mağazanın ödeme, nakliye ve iadelerindeki güçlü ve potansiyel yeteneklere odaklanmaktadır. Online perakendecilerin, her ay milyonlarca Euro’yu potansiyel satışlardan kurtardığını, çünkü satıcı perakendecileri artık müşteriye odaklanmıyor.

Bu, ParcelLab tarafından yayınlanan ‘ E-Ticaret Nakliye Çalışması 2018 ‘ raporunun en önemli sonucudur . Şirket , Almanya’daki en büyük çevrimiçi mağazaların, nakliyesi ve iadeleri konusunda müşterilerine hangi hizmetleri sunduğunu inceledi .

Ödeme sonrası müşteri odaklılık sona eriyor
Bugünlerde e-ticarette sıcak bir öğe olan müşteri odaklılığın kasada kaldığı anlaşılıyor. Başka bir deyişle: Müşteriler bir çevrimiçi siparişi ne zaman tamamladılarsa, çevrimiçi satıcılardan bilgi almak zorunda kalmazlar. Bu nedenle, büyük çevrimiçi perakendecilerin her ay milyonlarca euro potansiyel satışlarda bulunmadığını söylüyor.

Nakliye hizmetinde neredeyse hiç seçenek yok
Üst yılında Almanya’da e-ticaret , müşteriler nadiren nakliye hizmeti seçme şansına sahip arasından kendilerine en uygun: ilk 100 online mağazadan 79 oranında müşteriler farklı sağlayıcılar arasında seçim olamaz. E-ticaret web sitesinin çalıştığı teslimat hizmetini kabul etmek zorundalar.

Sadece% 10’luk Alman çevrimiçi perakendecileri kesin teslimat tarihi veriyor
Tercih edilen bir teslimat süresi seçmek söz konusu olduğunda işler daha iyi değildir. Her üç perakendeciden sadece biri, standart seçeneğe ek olarak ekspres teslimat hizmeti sunarken, yalnızca 11 çevrimiçi perakendeci de aynı gün içinde teslim alma seçeneği sunmuştur. Ayrıca, incelenen perakendecilerin sadece yüzde 10’u kesin bir teslim tarihi veriyor: çoğunluğu sadece müşterilerini karanlıkta bırakıyor ve tahmini bir teslim tarihi veriyor. Bazı durumlarda, bu birkaç günü kapsayabilir.

Sadece yüzde 13 teklif ücretsiz kargo
ParcelLab tarafından yapılan araştırmada aynı zamanda 100 çevrimiçi perakendeciden sadece 13’ünün ücretsiz nakliye hizmeti sunarken 38’inde minimum sipariş değerine ulaşıldığında ücretsiz nakliye hizmeti sunuluyor. Müşterilerin teslimatları için para ödemeleri gerektiğinde ucuz olmaz: ortalama nakliye ücreti 4.79 Euro’dur.

Bir başka ilginç bulgu, çevrimiçi perakendecilerin sadece dörtte birinin kendi mağazalarında sevkiyat takibi göstermesidir. Ancak, daha da şaşırtıcı olan, aynı sayıda çevrimiçi perakendecinin, 24, müşteriye gönderilen ve “Takip numarası bilinmiyor” hata mesajına yol açan bir parsel takip numarasına sahip olmasıdır.

ParcelLab, Almanya’daki ilk 100 perakendeciye bir şey sipariş etti ve parseli geri göndermeye çalıştı. 13 mağazanın, müşterilerin bir iade etiketi düzenlemelerini beklerken, orijinal pakette bir iade etiketi çıkardıklarını göstermektedir. Olumlu bir not: Almanya’daki en büyük çevrimiçi perakendecilerin yüzde 90’ı müşterilerin ürünleri ücretsiz iade etmelerini sağlıyor. Daha az olumlu olması, 27 perakendecinin para iadesi için bir haftadan fazla sürmesidir. ParcelLab’a göre, “Kötü bir geri dönüş deneyimi”.

“Analiz, müşteri odaklılığın çevrimiçi mağazalar tasarlanırken en yüksek önceliğe sahip olmasına rağmen, nakliye söz konusu olduğunda, odak noktası, müşterilere perakendeci için mümkün olduğunca ucuz ve verimli bir şekilde parseller elde etmek olduğunu” gösteriyor.

Lidl genel galibi
Kapsamlı çalışmada ParcelLab, ilk 100 perakendeciden hangisinin farklı kategorilerde en iyi performansı gösterdiğini de inceledi. Lidl genel kazanan, Douglas ise en iyi ödeme deneyimine sahip. ParcelLab’a göre, MediaMarkt en iyi nakliye işlemini sunarken, Zalando iade için en iyisi ve kusursuz teslimat için AO en iyi seçenek.

Çalışmanın diğer ilginç bulguları
En iyi 100 çevrimiçi mağazanın 79’u mallarını teslim etmek için DHL’i kullanıyor
Yüzde 46 sadece 1 taşıyıcı teklif ediyor
En popüler alternatif teslimat seçeneği bir parsel dolabına teslimattır
% 40’ı ekspres teslimat hizmeti sunarken, yalnızca% 11’i aynı gün teslimat hizmeti sunuyor
Yüzde 63’ü takip ve takip sayfası sağlamak için operatöre güveniyor
% 53’ü nakliye sırasında müşterilerle iletişim kurmuyor
Yüzde 34’ü müşteriye bilgi vermediler, iade edilen ürünü aldılar

İlginizi Çekebilir

Otto Group’un çevrimiçi gelirleri 7,7 milyar Euro’ya yükseldi

Dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecilerinden biri olan Otto Group, çevrimiçi satışlarının 2018/19 mali yılında yaklaşık …

Bir cevap yazın