Perşembe , 25 Nisan 2019
Anasayfa » Global E-Ticaret » Asos: ‘Son yıllarda en zayıf büyüme’

Asos: ‘Son yıllarda en zayıf büyüme’

Büyük Britanya perakendecisi Asos, satış büyümesinde “önemli bir bozulma” gördükten sonra bir kar uyarısı yayınladı. Çevrimiçi moda perakendecisi bu planlanmamış ticaret güncellemesini paylaştıktan sonra, piyasa açıldığında paylar neredeyse yüzde 40 oranında azaldı.

Asos, endişe verici rakamların nedenlerinden birinin, rakipler arasında yüksek düzeyde indirim ve tanıtım etkinliği olduğunu söylüyor. Bu, kâr marjlarının bir bedeli olan kendi özel tekliflerini artırdı. Ve son üç ay içinde sıcak hava da Asos az harcama alışveriş yol açmıştır, şirket açıkladı .

‘Mevcut yıl için beklentileri azalttık’

Onun ticaret güncelleme [belirtilen çevrimiçi moda perakendecisi “Biz yüzde 14’lük satışlarda güçlü bir artış teslim rağmen, Kasım ve koşulların önemli ticaret ayda belirgin bir bozulma yaşadı zorlu kalır” pdf ]. “Sonuç olarak, mevcut mali yıl için beklentilerimizi azalttık.”

Şirket şu şekilde devam ediyor: “Kasım ayında hem satış hem de nakit marjı açısından çok önemli bir ay, beklentilerin önemli ölçüde gerisinde kaldı. Tüketici güvenindeki zayıflamayla birlikte büyük pazarlarımızın çoğunda ekonomik belirsizliğin mevcut durumu, son yıllarda online giyim satışlarındaki en zayıf büyümeye yol açmıştır. ”

Asos ayrıca, Asos’un Avrupa satışlarının yüzde 60’ını oluşturan Almanya ve Fransa’daki ticaret koşullarının “bu iki ülkenin performansının bugüne kadarki +15 yüzde ile önemli ölçüde daha zorlu hale geldiğini” açıkladı.

‘Kasım perakendecileri parçalara ayıracak’

Geçtiğimiz hafta, Spor Direktörü CEO’su Mike Ashley, büyük perakende isimlerinin, kısmen Brexit tarafından endişelenen ve yılın son iki ayında harcayacağı kadar harcama yapmayan alışveriş yapanlar nedeniyle “parçalara ayırdığı” konusunda uyardı. “Kasım rekor en kötü, inanılmaz derecede kötü” dedi . “Kimse bunun için bütçelenemezdi. Perakendeciler sadece bu tür bir Kasım’ı alamazlar. Onları kelimenin tam anlamıyla parçalara ayırır. ”

İlginizi Çekebilir

Monoprix, Amazon’la ortaklığını genişletmek istiyor

Fransız süpermarket Monoprix, Amazon ile ortaklığını daha da genişletmek istiyor. İki şirket geçen yıl birlikte …

Bir cevap yazın