Pazartesi , 18 Ekim 2021

Auchan, Avrupa’da kasiyersiz Auchan Minute’u açtı

Fransız süpermarket zinciri Auchan, önümüzdeki ay Avrupa’da ilk kasiyersiz konseptini açacak. Kuzey Fransa’daki Nord bölümünde bir komün olan Villeneuve d’Asq’ta, akıllı telefonla çalıştırılabilecek tam otomatik bir satış noktası kapılarını açacaktır.

Kasiyersiz mini-süpermarket, başlangıçta yalnızca Auchan çalışanları için geçerli olacak, ancak başarıya ulaşırsa, konsept daha fazla tüketiciye açık olacak. Fransa’da yaklaşık 18 metrekare büyüklüğünde olacak ve müşteriler yalnızca akıllı telefonlarını tarayarak mağazaya girebilecekler.

Ürün yelpazesindeki tesis, çoğu atıştırmalık olmak üzere yaklaşık 500 parçadan oluşmaktadır. Bu konseptin, 750’den fazla konteyner mağazasının açıldığı Çin’de bir isabet olduğu kanıtlandı. Şimdi, Avrupa’nın bu yeni alışveriş tarzına aşina olma zamanı geldi.

24/7 açık
Müşteriler 7/24 mağazaya girebilecekler ve kasiyer yok. Auchanlı tek kişi, mağazayı başka bir Auchan satış noktasından gelen eşyalarla stoklandıracak biri.

İlginizi Çekebilir

Avusturya’da e-ticaret 2018’de 7,3 milyar Euro değerinde

Avusturya’da e-ticaret 2018’de 7,3 milyar avro olarak gerçekleşti. Avusturyalı tüketicilerin internette harcadıkları paranın çoğu, yabancı …

Bir cevap yazın