Cuma , 26 Nisan 2019
Anasayfa » E-Ticaret » Basın Bülteni Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Basın Bülteni Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Basın Bülteni Hazırlarken Dikkat Edilmesi GerekenlerBasın Bülteni Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler konusu önemli bir konudur. Herkesin heyecanla adım attığı e-ticaret evrenine adım attınız. Tüm planlamalar yapıldı, eksikler tamamlandı ve işinize start verildi. Peki sırada ne var? Elbette ki girişiminizi etkili bir biçimde tanıtmak. Tabii ki e-ticaret alanında bunu başarmanın pek çok farklı yolu var. Fakat belki de en önemlilerinden biri, basın bülteni hazırlamak. Farklı alanlara yollayacağınız etkili bir basın bülteni her şeyi değiştirebilir. Bu etkili metni yazmak ise sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Şayet bir ajans ile çalışma gerçekleştirmiyorsanız, basın bülteninizi hazırlarken bilmeniz gereken bazı püf noktaları mevcut. Neler mi onlar?

Basın Bülteni Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

– Basın bülteniniz sizin için özel ve kıymetlidir. Fakat yollayacağınız mecradaki ilgililer her gün pek çok basın bülteni ile karşılaşıyor. Dolayısıyla bu okumalara vakit ayırmak bile ciddi bir yoğunluk istiyor. Basın bülteninizin o kaos içinde unutulmasını ya da kaybolmasını istemiyorsanız, başlığınızı vurucu hale getirmelisiniz. Çarpıcı bir başlık ilgi çekecektir ve diğer bültenler arasından sıyrılmasını sağlayacaktır.

– Basın bülteninizi ilgi çekici kılmak kadar, onu ilgili kişiye göndermek de önem taşır. Bülteniniz elden ele taşınırken, kaybolma riski taşır. Şayet mümkünse yayıncılarda konuyla ilgili editörlere direkt olarak ulaşın. Sayfalarında yer alan künye kısmında bu bilgileri edinmeniz mümkündür. Basın bülteni listelerine abone olmak yerine direkt olarak editörlere mail göndermek çok daha faydalı olacaktır.

– Basın bülteniniz SEO açısından da uyumlu ve özgün olmalıdır. Dolayısıyla her metinde olduğu gibi bültenlerinizi hazırlarken de azami özen göstermelisiniz. E-ticaret evreninde kopya içeriğe yer yoktur. Kimi yayıncılar kendilerine ulaşan bültenleri, SEO uyumlu hale getirmek için düzenlerler. Bazıları ise doğrudan geldiği haliyle yayına alır. Bülteninizi, üzerinde hiçbir oynama yapılmayacakmış gibi düşünerek hazırlamanız uzun vadede yarar sağlar.

– Basın bülteninizde imla hatalarına yer bırakmayın. Net, çarpıcı ve konuyla uyumlu bir metin hazırlayın. Şayet ürün kullanıcılarının görüşleri varsa bunlara yer verin. Alıntılar yapmak basın bülteninize samimiyet katacaktır. Bültenin sonuna ise iletişim bilgilerinizi geçmeyi unutmayın. Bu sayede insanların kısa sürede size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Basın Bülteni Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler konulu yazımıza yorum yaparak destek olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

B2B İşletmeler için BigCommerce yeni hizmetini başlattı.

BigCommerce, B2B için BigCommerce’in piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünlerini çevrimiçi olarak satmak …