Perşembe , 25 Nisan 2019
Anasayfa » Global E-Ticaret » Beliani, müşterilerin mobilya kiralamasına izin veriyor

Beliani, müşterilerin mobilya kiralamasına izin veriyor

İsviçreli E-ticaret mobilya perakendecisi Beliani, yaklaşık 3.000 adet mobilya parçasının tamamını satmakla kalmayıp, aynı zamanda onları kiralamak istiyor. Bu inisiyatif ile Beliani, daha fazla insanın satın almak yerine eşya kiraladığı yaklaşmakta olan abonelik kültürüne cevap veriyor.

E-ticaret sektöründe kiralama ve abonelik modelleri gittikçe daha fazla kullanılıyor. Müzik akışı, birkaç günlüğüne daire kiralamak, bir arabayı paylaşmak ve evinize aylar boyunca yeni iç çamaşırlarınızı teslim etmek normal hale geldi.

Gurbetçiler, öğrenciler ve genç çiftleri hedefleniyor

CEO ve kurucu ortağı Stephan Widmer, bu yeni iş modeli için hedef grup olarak öngörülen gelecekte çocuk sahibi olmayı planlayan gurbetçiler, aile evinden taşınan öğrenciler ve genç çiftler görüyor. Ancak mobilyalarını aynı kıyafetleri gibi modaya uygun ve değişken tutmak isteyen moda bilinçli tüketiciler için de ilginç olabilir.

Fikir, kiralama süresinin bir akıllı telefon sözleşmesine benzer şekilde 12 veya 24 ay sürmesidir. Handelszeitung , “Mobilya aboneliğini, müşterilerin zaten bildiği bir ilkeye dayandırmak istiyoruz” dedi . “Mobilya aboneliği kiralık bir daire gibi, sadece dairede olan her şeyi kiralıyorsunuz.”

Ikea ayrıca mobilya kiralama ile başlamak istiyor

Lansman 2019’un ilk yarısı için planlandı. Aynı zamanda başka bir oyuncunun mobilya kiralama programını başlatmak istediği dönem. Ikea İsviçre’de mobilya kiralama girişimleriyle meşgul, ancak aynı zamanda Belçika, Hindistan, Polonya, İsveç ve Birleşik Krallık’ta. Bu mobilya kiralama pilot projelerinin yılın başından bu yana devam ettiği ve 2019’un ilk çeyreğinde İsviçre’de başlaması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Monoprix, Amazon’la ortaklığını genişletmek istiyor

Fransız süpermarket Monoprix, Amazon ile ortaklığını daha da genişletmek istiyor. İki şirket geçen yıl birlikte …

Bir cevap yazın