Cumartesi , 19 Ekim 2019
Anasayfa » Global E-Ticaret » Bol.com’un dış satıcılardan elde ettiği gelir yüzde 55 arttı

Bol.com’un dış satıcılardan elde ettiği gelir yüzde 55 arttı

Hollanda’nın en büyük eticaret perakendecisi olan Bol.com, hızla diğer satıcıları barındıran bir çevrimiçi pazara dönüşüyor. Şirketin kendi geliri hala platformdaki ortaklarından yüksek, ancak üçüncü taraf satıcının geliri daha hızlı artıyor.

Holding Ahold şirketi Ahold, dördüncü çeyreğini ve 2018’in tam yılını bu hafta açıkladı ve böylece Bol.com’un nasıl performans gösterdiğini biliyoruz. On LinkedIn , eski çalışan Emile Valkestijn kendi net tüketici satış ve onun platformu üzerinden satan perakendecilerin bu bölünmüş yılların Bol.com gelirinin, büyümesini gösteren ilginç bir grafik paylaştı.

‘Ortaklardan elde edilen gelir 2019’da 1 milyarı geçecek’
İşler plana göre giderse, üçüncü taraf net tüketici satışları 2019’da ilk kez 1 milyar damgasını geçecek. Ve gelirleri Bol.com’un toplam gelirinin neredeyse yüzde 40’ını oluşturacak.

Bol.com’un gelir artışıBol.com’un gelir artışı. © Emile Valkestijn

Geçen yıl Bol.com 2,1 milyar avro net tüketici satışına ulaştı. Bu, bir yıl önceki duruma göre yüzde 31’lik bir artış. Aynı dönemde, kendi geliri yüzde 22 artarak 1.42 milyar avroya yükseldi.

Bu, üçüncü taraf satıcılar tarafından üretilen para miktarından daha fazla gelir, çünkü geçen yıl 678 milyon avro değerinde. Bununla birlikte, bu gelir geçen yıl yüzde 55 oranında artmıştır.

Bol.com’un gelirinin üçte biri dış satıcılardan geliyor
Geçen yıl, dış satıcıların gelirleri, şirketin toplam net tüketici satışlarının neredeyse yüzde 32’sini oluşturuyordu. Karşılaştırma için: önceki iki yılda, bu pay sadece yüzde 27 idi.

İlginizi Çekebilir

Otto Group’un çevrimiçi gelirleri 7,7 milyar Euro’ya yükseldi

Dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecilerinden biri olan Otto Group, çevrimiçi satışlarının 2018/19 mali yılında yaklaşık …

Bir cevap yazın