Perşembe , 25 Nisan 2019
Anasayfa » Global E-Ticaret » Bpost, Belçika’daki ev içi teslimatını test ediyor

Bpost, Belçika’daki ev içi teslimatını test ediyor

Bpost ve Zalando, Belçika’da evden eve teslim ve ev içi teslim ile deneyler yaptılar. İki şirket, tüketicilerin, uzaktayken evlerinde kurye üyelerine izin vermeye hazır olup olmadığını bilmek istedi. Test başarılıydı, ancak üstesinden gelmek için hala birçok engel var.

Bpost lojistik firmasının inovasyon departmanı Futurelab, ev içi teslim testinde birlikte çalışmayı öneren Zalando’ya ulaştı . İkisi, ilgilenen katılımcıları işe alma ile denemeye başladı.

Köpek kaçarsa ne olur?

Pilot için, Bpost ve Zalando, evcil hayvanları hane halkını dışladı, çünkü test aşamasında bununla başa çıkmanın çok büyük bir sorumluluğu vardı. Bpost’daki VP Future Lab, Patrick Leysen bu konuyla ilgili şunları söylüyor: “Bu, anlaşılması gereken bir şey, bu yüzden şu anda bu soruları keşfetmemiz iyi” diyor.

Bu, iki şirketin Antwerp bölgesinde test sırasında karşılaştığı birkaç engelden sadece biriydi. Üstesinden gelinmesi gereken bir diğer önemli konu da, insanların hala evlerinde yabancılara izin vermeyecek kadar ihtiyatlı olabileceği gerçeğidir. Bpost ve Zalando, denemenin yalnızca teknolojiyi test etmekle kalmayıp, aynı zamanda müşterinin hazır bulunuşluğunu test etmekle ilgili olduğunu doğruladı.

‘Odak deney, teknoloji değil, duygu üzerindeydi’

Zalando’dan Remko Bakker şöyle açıklıyor: “Deneyin odak noktası, teknoloji değil, duyguydu. 90’lı yıllarda e-ticarete geri dönersek, genel halk çevrimiçi kredi kartı ödemelerini gerçekten benimsemeden önce kalpler ve zihnin kazanılması gerekiyordu. Akıllı ev teknolojisi ve Nesnelerin İnterneti ile benzer bir eğri yaşayacağız. ”

Bpost ve Zalando deneyi nasıl yaptı?

Test için katılımcılar Nuki’nin akıllı kapı kilidi ve ön kapılarına yerleştirilmiş Nest’in akıllı bir kapı zili aldı. Ayrıca, teslimatla ilgili sürekli olarak güncellemeleri aldıkları bir uygulama da aldı. Bu uygulama ile aynı zamanda kurye görmek ve onunla konuşmak ve uzaktan kapı kilidini açmak mümkün.

Bu deneyi yaparken karşılaştıkları bir başka ilginç şey, çok farklı türde kapıların olması. Patrick: “Çok basit görünüyor, ama bizim için bir engel olduğu ortaya çıktı.” Ve Remko ekliyor: “Bir kapı, örneğin bir telefon ya da televizyon gibi daha yeni bir model için değiştirilmez. Ve bir kiralık toplumda, kapının sahibi mutlaka evde yaşayan kişi değildir. ”

İlginizi Çekebilir

Monoprix, Amazon’la ortaklığını genişletmek istiyor

Fransız süpermarket Monoprix, Amazon ile ortaklığını daha da genişletmek istiyor. İki şirket geçen yıl birlikte …

Bir cevap yazın