Çarşamba , 1 Aralık 2021

Coronavirüs Salgın Döneminde E-Ticaret’e Girmek

Günlerdir evdeyiz, salgın ne kadar sürecek belirsiz. Dükkanını, işyerini, pazar tezgahını açanlar var, açamayanlar var. Açanlar şikayetçi umulandan daha az insan dışarıda ve işler kesat. Açamayanlar şikayetçi ürünlerini satamamaktan, kazanç elde edememekten. Bu salgın döneminde insanlar bir yandan para kazanmaya bir yandan da hayatlarını idame ettirmeye çalışıyor. Sokağa çıkma yasakları, kısıtlamalar göz önüne alındığında mal/ürün satışı yapanlar ekonomik yönden zor durumda görünüyor.

Oysa verilere baktığımızda ülkemizdeki toplam ticaret rakamlarında gerileme görülse de e-ticaret rakamlarında %100’e yakın artış söz konusu. Özellikle belli ürün kalemlerindeki artışlar daha da büyük seviyelerde.

O yüzden bugün e-ticaret zamanıdır.

Home office çalışanlar, evden çalışmaya başlayan beyaz yakalar, işini internete taşıyan esnaf ve kobiler, evinde üretip satmak isteyenler daha önceden sanal mağazasını açmış e-ticaretini yapıyor olanlar… Dükkanını açan da açamayan da artık e-ticarete giriyor. Geç kaldığını anlıyor ve e-ticarete adım atıyor.

Peki bu zor dönemde e-ticarete girmek için ne gerekli?

İlk olarak şirketinizin olması gerekli. Yapacağınız e-ticaret satışları ile vergi yükümlülüğü doğacağından e-ticaret siteniz için şahıs veya limited şirketi kurabilirsiniz. Size bu konuda mali müşavirler yardımcı olacaktır.

İkinci olarak size e-ticaret paketi sunarak e-ticaret konusunda her türlü destek ve danışmanlığı yapacak e-ticaret hizmet sağlayıcılardan biriyle anlaşmanız gerekli. En kolayı da bu. Alttaki linkten Türkiye’nin en deneyimli e-ticaret kadrosuna sahip, lider e-ticaret hizmet sağlayıcısına ulaşabilirsiniz.

LİNK: https://www.platinmarket.com/e-ticaret-paketleri/

Şirketinizi kurdunuz veya mevcut şirketiniz üzerinden e-ticaret yapmaya karar verdiniz, lider e-ticaret hizmet sağlayıcısı ile de anlaştınız. Sırada üçüncü olarak, müşterilerinize sunacağınız mal/ürünler var. Elinizde mevcut ürünleriniz var ve bu ürünleri satacaksanız, ürünlerinizi e-ticaret hizmet sağlayıcısının sunduğu panelinize yükleyebilirsiniz. Peki elinizde ürün yoksa? Türkiye’nin en büyük tedarikçi havuzunu kullanarak, tedarikçilerle görüşüp onlardan ürün alabilirsiniz.

LİNK: https://www.platinmarket.com/xml-entegrasyon-linkleri/

Dördüncü olarak satacağınızın mal/ürünün ödemeleri nasıl tahsil etmek istediğiniz de önemli o da kolay. Eğer lider bir e-ticaret hizmet sağlayıcısından hizmet alıyorsanız. Türkiye’deki tüm bankalar ile çalışabilir, en güçlü ödeme entegrasyonlarının ödeme altyapılarını kullanabilirsiniz.

LİNK: https://www.platinmarket.com/sanalpos/

Beşinci adım sadece kendi sanal mağazanızdan değil, birçok noktadan, çok daha fazla sayıda müşteriye ulaşmak. Bunun için de gerekli olan deneyimli e-ticaret kadrosuna sahip, lider e-ticaret hizmet sağlayıcısı olacaktır.

LİNK: https://www.platinmarket.com/pazaryeri-entegrasyonlari/

Altıncı adım sattığınız ürününüzü paketleyip, faturanızı kesmek ve alıcısına göndermek. Bunun için bir kargo firması ile anlaşmanız gerekir. Yapmanız gereken alttaki linke tıklayıp özel teklifler alabileceğiniz kargo firmasını seçmek.

LİNK: https://www.platinmarket.com/kargo/

Sosyal medyada etkin olmak istiyorum derseniz

LİNK: https://www.platinmarket.com/instagram-shop-eklentisi/

Daha fazla kişiye ulaşmak istiyorum derseniz

LİNK: https://www.platinmarket.com/platinseo/

Ve sanal mağazanızı cebinizden yönetmek isterseniz

LİNK: https://www.platinmarket.com/mobil/

Peki bunları tek başıma nasıl yapacağım derseniz, tek başınıza değilsiniz. 15 yıllık tecrübe, alanında deneyimli ve Google sertifikalı bir ekip teknik bilgi ve destek anlamında sizin her zaman yanınızda olacak.

İlginizi Çekebilir

Mobil E-Ticaret Hızla Artıyor.

2019 Ocak ayında We Are Social’ın yaptığı araştırmadan elde edilen verilere göre Türkiye’de 82,4 milyonluk …

Bir cevap yazın