Perşembe , 25 Nisan 2019
Anasayfa » Global E-Ticaret » Deutsche Post, paket kutuları yerine Paketlere güveniyor

Deutsche Post, paket kutuları yerine Paketlere güveniyor

Deutsche Post DHL, ülke genelinde sahip olduğu Paketler ağına ve müşterilerin evlerine kurduğu teslimat robotları ve paket kutuları gibi yeniliklere daha az odaklanacaktır.

CEO Frank Appel’in Der Tagesspiegel ile yaptığı röportajda söylediği buydu . Röportajda Appel, kazanç tahmininin şaşırtıcı bir şekilde 4,2’den 3,2 milyar avroya düştüğü 2018’in zor yılı hakkında konuştu. Ancak maliyet tasarrufu yapmak zorunda kalmanın inovasyon pahasına gitmemesini sağlamıştır.

Otomasyon depolarda gerçekleşecek

Şirket hala çok çalışıyor. Örneğin, teslimat adamının arkasına mektuplarını ve paketlerini taşımak için giden bir robotu var. “Veya envanteri ölçüyoruz ve güvenliği dronlarla izliyoruz” dedi. Otomasyonun önce sıralama merkezlerinde veya depolarda olduğu gibi tüm sistemin kontrol altında olduğu alanlarda gerçekleşeceğini düşünüyor.

’30 yıl içinde insanlar hala paket teslim ediyor’

“Ancak teslimatta daha gitmek için çok uzun bir yol var. Bir robotu kullanarak bir yere bir paket getirmek yeterli değildir. Çünkü çanın nerede olduğunu, doğru adres veya isim olup olmadığını ve müşteri orada değilse ne olacağını bilmek zorunda. ”, Diye açıklıyor Appel. “20 ya da 30 yıl sonra bile parsel teslim edecek insanlara sahip olacağımıza inanıyorum. Ancak daha sonra ağır paketler taşıyabilen dış iskeletler gibi teknik yardımlardan yararlanacağız. Belki de akıllı telefonlar gibi küçük, yüksek kaliteli ürünler bile dronlarca teslim edilecek. ”

3.500 Paket

Deutsche Post DHL, teslimat robotları üzerinde deneyler yapıyor, ancak Appel bu cihazların hala pahalı olduğunu söylüyor. Sonunda işe yarayacak kadar inovasyon sıçramalarına ihtiyaç duyacağını düşünüyor. Bu nedenle DHL, teslimat robotları ile ilgili deneylere destek veriyor. Bunun yerine, neredeyse yirmi yıldır yapmakta olduğu parsel istasyonlarına giderek daha fazla odaklanmaktadır. “Artık ülke çapında 3.500 Paketimiz var ve sistematik olarak onları genişletiyoruz. Tek soru, onlar için ne kadar çabuk uygun yerler bulabileceğinizdir. ”

Ayrıca, DHL’in müşterilerin evlerine kurabilecekleri parsel kutularına destek verdiğini de ortaya koyuyor. “Talep beklediğimizden çok daha düşüktü. Şimdi yeni bir şey düşünmeliyiz. Ancak denemek, girişimciliğin güzelliği. ”

İlginizi Çekebilir

Monoprix, Amazon’la ortaklığını genişletmek istiyor

Fransız süpermarket Monoprix, Amazon ile ortaklığını daha da genişletmek istiyor. İki şirket geçen yıl birlikte …

Bir cevap yazın