Çarşamba , 1 Aralık 2021

DHL Parcel İsviçre Pazarına Girdi.

İsviçre Post, İsviçre’deki gelişen parsel dağıtım pazarında ciddi bir rekabet yakalayacaktır. Deutsch Post’un yan kuruluşu olan DHL, Orta Avrupa da 1.000 pick-up noktası ağı kuracak. Amaç, İsviçre Post’tan hemen sonra İsviçre’de iki numara olmak.

Şimdiye kadar, DHL öncelikle yurt dışından ve İsviçre kurumsal müşterileri için teslimatlara odaklandı, ancak bu ay başlayarak, Alman şirketi, İsviçre’deki evlere yurt içi dağırımları göndermek istiyor . Bunun için DHL Parsel İsviçre’ye firma kurdu. Avusturyalı DHL işini yöneten Günter Birnstingl, aynı zamanda İsviçre biriminin başına geçti.

Süpermarket zinciri Spar ile ortaklık

Yeni şirket, tüketicilerin evlerine gönderi teslim etmenin yanı sıra, ülke çapında 1.000’den fazla pick-up noktası ağı kuruyor. Bunlar arasında benzin istasyonları, eczaneler ve fırınlar var, ancak en önemli ortak süpermarket zinciri Spar.

Swiss Post ile fiyattan yarışın

DHL ayrıca fiyat açısından yerel pazar lideri Swiss Post ile rekabet etmek istiyor. Birnstingl, SonntagsZeitung’a “Müşterilere karşılaştırılabilir performansla rekabette maliyet avantajı sunacağız” dedi . Örneğin, DHL, cumartesi günleri saat 8:00’e kadar ekstra ücret ödemeden teslimat sunarken, İsviçre Postası bu hizmet için  şirketlere ekstra ücret çıkartıyor.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın