Salı , 21 Mayıs 2019
Anasayfa » Global E-Ticaret » DPD ilk tamamen elektrikli dağıtım deposunu açıyor

DPD ilk tamamen elektrikli dağıtım deposunu açıyor

DPD, Birleşik Krallık’ın ilk tamamen elektrikli dağıtım deposunu açtı. Londra’daki Westminster’da lojistik şirketi 465 metrekarelik bir depo açtı ve elektrikli araçları kullanarak günde 2.000 gönderi teslim edecek.

DPD , İngiltere’nin başkentinde yedi adet tüm elektrik deposu açma planlarının olduğunu söyledi . Şimdilik, şirket DPD Westminster denilen siteyi yenilemek için yarım milyon euro harcadı ve araçlar için bir şarj sistemi.

CO²’yi yılda 45 tonla azaltın

DPD Westminster’a gönderi almak ve müşterilerinin evlerine götürmek için tüm elektrikli araçları kullanarak DPS, CO²’yi yılda 45 tonla azaltmayı umuyor. Lojistik sitesi ayrıca tüketicilerin online siparişlerini alabilecekleri özel bir erişim noktasıyla ilk DPD İngiltere’ye ait Pickup mağazasına da ev sahipliği yapacak. Bu , Birleşik Krallık genelinde hali hazırda 2.500 Pickup sitesine yapılan son eklemedir .

Hedef sıfır emisyon filosuna geçmek

DPD İngiltere’nin CEO’su Dwain McDonald, “Birleşik Krallık’ta alternatif yakıt araçlarında lider olmak ve nihai hedefi sıfır emisyon filosuna taşınmak istiyoruz” diyor. “Westminster açıkça bu hedefe doğru ilk adımdır ve gelecekteki elektrikli araç teklifimizi ve stratejimizi geliştirmede etkili olacaktır. DPD Westminster olağanüstü bir yer ve araçlar harika. ”

İlginizi Çekebilir

İsveç’in iDeal’i 30 yeni pazara açıldı

İsveç’in iDeal’i bu yıl gelirini iki katına çıkarmayı bekliyor ve şu anda e-ticaret işlemlerine çok yatırım yapıyor. …

Bir cevap yazın