Pazartesi , 18 Ekim 2021

DPD, Obuv Rossii’nin ayakkabı mağazalarında toplama noktalarını açtı

Rus ayakkabı perakende zinciri Obuv Rossii, Rusya’nın en büyük ekspres teslimat şirketi olan DPD ile yeni bir proje yaptığını açıkladı. İki şirket, Obuv Rossii’nin ayakkabı dükkanlarında toplama noktalarının denenmesini tamamladı. Pilot yaklaşık 20 mağaza ile başlatıldı, ancak gelecekte 150 mağaza daha bağlanacak.

Pilot proje, geçtiğimiz yıl Aralık ayında başladı ve Rusya’daki DPD Paket Alım ağına bağlı yaklaşık 20 perakende satış mağazası vardı. Deneme büyük bir başarıydı ve şimdi iki taraf gelecekte yaklaşık 150 mağaza daha bağlamak istiyor.

‘Trafiği ve çok kanallı satışları artırın’
DPD ile ortaklık, ayakkabı perakendecisinin Rusya e-ticaret pazarının lojistik altyapısına entegre etme stratejisinin bir parçası. CEO Anton Titov, “Yeni proje ile müşterilerimize yeni bir hizmet sunuyoruz, perakende satış noktalarımızdaki hizmet kalitesini iyileştiriyoruz, trafiği ve çok kanallı satışları arttırıyoruz” diyor.

İki şirketin birlikte çalışması ilk defa değil. 2013 yılında DPD tarafından Obuv Rossii’nin perakende mağazalarına mal teslimatı ile başladılar. “Mağazalardaki iade hizmetimiz, müşterilere çevrimiçi siparişlerini almak için daha konforlu yerler sağlıyor, ortaklarımız için ek trafik çekiyor ve ayakkabı şirketinin müşterilerine sunduğu hizmetleri genişletmesini mümkün kılıyor”, satış müdürü Ilya Martynov DPD diyor.

Obuv Rossii, PickPoint ile de ortak oldu
DPD ile olan işbirliğinin yanı sıra Obuv Rossii, Rus parsel dağıtım pazarının bir diğer büyük oyuncusu olan PickPoint ile birlikte çalışıyor. Natalia Pauli, Ecommerce News Eu rop e’ye “Yeni iş kolunu geliştirmeye ve ona yeni ortaklar eklemeye devam edeceğiz” dedi .

Daha fazla perakendeci lojistik şirketleriyle işbirliği yapıyor
“Bu arada, örneğimiz Rusya e-ticaret pazarında benzersiz değil . Halen, mağazalarında ekspres teslimat operatörlerinin alım noktalarını açmaya başlayan perakendecilerin bir eğilimi var ”dedi. “Örneğin, büyük Rus gıda perakendecisi x5 Retail Group, parsel otomatlarını mağazalarına yerleştirmek için PickPoint ile işbirliği yapacak.”

Obuv Rossii
Obuv Rossii, 2003 yılında kurulan bir Rus ayakkabı perakendecisidir. Şirketin Westfalika, Peshekhod, Rossita, Emilia Estra ve Lisette markaları altında 724 mağazası vardır. S-tep, All.go ve Kar Guard.

İlginizi Çekebilir

Avusturya’da e-ticaret 2018’de 7,3 milyar Euro değerinde

Avusturya’da e-ticaret 2018’de 7,3 milyar avro olarak gerçekleşti. Avusturyalı tüketicilerin internette harcadıkları paranın çoğu, yabancı …

Bir cevap yazın