Perşembe , 25 Nisan 2019
Anasayfa » E-Ticaret » E-ticaret İngiltere: ’11’den beri en kötü Kasım büyümesi

E-ticaret İngiltere: ’11’den beri en kötü Kasım büyümesi

Birleşik Krallık’ta e-ticaret için işler çok şişman gibi görünmüyor. Çevrimiçi perakendecilik sektörü 2011’den bu yana en kötü Kasım ayı büyümesine uğradı. Geçen ay satışlar yıllık bazda% 8,1 arttı.

Bu en son IMRG Capgemini e-Perakende Satış Endeksi tarafından gösterilmiştir. Yeni büyüme rakamları, Asos’un bu hafta başında hayal kırıklığı yaratan rakamlarının sadece beklenmedik bir sapma olmadığını gösteriyor. İngiltere’de Kasım ayında e-ticaretin büyümesi üç, altı ve on iki aylık satış büyüme ortalamalarının altına düşerken, sektör Siyah Cuma haftası için tüm zamanların en düşük büyümesini yaşadı.

IMRG’den Andy Mulcahy, “Kara Cuma, bu yıl gelir perspektifinden ezici ve müşteri harcamalarının beklendiği gibi cevap verememesinin birden çok nedeni var” diyor . “Alışverişçi güvenini potansiyel olarak etkileyen ekonomik ve politik istikrarın yanı sıra insanların olayda yorgunluğa düşme olasılığı – koşuda ortaya çıkan olumsuz öykülerden oluşan bir faktör.”

Ağır indirimler Kasım ayı hayal kırıklığına neden oldu

Bazı ağır indirimlerin Black Friday’den çok önce gerçekleşmiş olması, hayal kırıklığı yaratan ay ile de bir ilgisi olabilir. Mulcahy, “Bu yıl çok karmaşık bir hikaye, ancak indirim oranlarının süresi ve derinliğinin çok önemli olması muhtemel” diye ekliyor.

İndirimlerin etkisi de Capgemini’nin endişe verici Kasım rakamlarında önemli bir faktör olarak gördüğü bir şey. Capgemini’den Bhavesh Unadkat, “Bu hafta tüm haftalarda siparişlerde artış yaşandığı yüksek dönüşüme rağmen, ortalama sepet değerindeki düşüş satış büyümesini etkiledi ve bu da genişletilmiş promosyonların bu yıl gelir üzerinde bir etki yarattığını gösteriyor” dedi.

İlginizi Çekebilir

B2B İşletmeler için BigCommerce yeni hizmetini başlattı.

BigCommerce, B2B için BigCommerce’in piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünlerini çevrimiçi olarak satmak …

Bir cevap yazın