Pazartesi , 24 Ocak 2022

FIS, Worldpay’i 30 milyar avronun üzerinde bir değerle alacak

ABD’nin önde gelen bir finansal hizmet teknolojisi şirketi olan Fidelity National Information Services, Worldpay’i 30 milyar avrodan fazla alacağını açıkladı. Hızla büyüyen elektronik ödeme sektöründe bugüne kadarki en büyük anlaşma.

Fintech sektörü hala çok büyüyor. McKinsey’deki danışmanlar, Techradar’ın yazdığı gibi, küresel ödemelerin 2023 yılına kadar yaklaşık 2,65 trilyon avroya ulaşacağını düşünüyor . Ve şimdi, bu sektördeki en büyük iki oyuncu bir araya geldi.

Worldpay, İngiltere’de önemli bir yere sahip
Fidelity National Information Services veya FIS, Birleşik Krallık’ta önemli bir varlığı olan ve kartlı ödemeler sektöründe önemli bir oyuncu olan Worldpay için yaklaşık 30 milyar avro ödeyecek. Şirket, tüm dünyadaki e-ticaret işletmelerine ve finansal kuruluşlara çevrimiçi ödeme çözümleri sunmaktadır. Müşterileri arasında Topshop, Clarks ve Kobo bulunmaktadır.

Açıklanan devralım, Vantiv’in İngiltere’de kurulan ve İskoçya Kraliyet Bankası’ndan ayrılan bir ödeme şirketi için birkaç milyar avro ödedikten bir yıl sonra gerçekleşti.

Anlaşma tamamlandığında, iki şirket yıllık yaklaşık 4, 5 milyar avroluk çekirdek kazançla 10 milyar avronun üzerinde bir gelire sahip olacak. Düzenleyiciler satın almayı onaylarsa, anlaşmanın 2021 yılına kadar yüzde 6 ila 9 organik gelir artışı sağlaması gerektiğini söylüyorlar.

‘Sektörümüzde önemli olan ölçekler’
“Hızla değişen endüstrimizde önemli hususlar. Bu yılın ilerleyen saatlerinde kapanacak olan iki enerji santrali örgütümüz, müşteri odaklı bir ölçek, küresel varlık ve sektörün en geniş küresel finansal çözüm yelpazesini sunmak için güçlerini birleştirecek ”, diye açıkladı FIS CEO’su Gary Norcross.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın