Pazartesi , 18 Ekim 2021

Hazır e-ticaret altyapıları e-ticaret işletmecilerine ne gibi avantajlar sunuyor?

Ülkemizde e-ticaret pazarı 2000 yılına kadar  neredeyse yok denecek kadar azdı. Bir kaç firmanın tekelindeydi. O dönemler SAAS modeli olmadığı  için e-ticaret sitesi işletmenin maliyetleri çok yüksekti. 2000 yılından sonra PlatinMarket gibi e-ticaret servis sağlayıcıların hizmetlerine başlaması ile e-ticaret yapacaklar için işletme maliyetleri büyük oranda düşürüldü.

Sunucu ve yönetim maliyetlerini düşürür.
E-ticaret sitenizin normal şartlarda sunucu ve yönetim maliyetleri yüksektir.  Sunucu yönetimini profesyonel kişiler tarafından yapılması gereklidir. E-ticaret paketi kullanmanın önemli avantajlarından biri bu maliyetleri servis sağlayıcınızın üstlenmesidir. Sizin işinize odaklanmanızı ve teknik konular ile para ve zaman harcamanızı engeller.

İstihdam maliyetlerini düşürür.
Hazır paket kullandığınızda servis sağlayıcı şirket tarafından yazılımlarınız güncellenir. Yenilikler ve gereksinimler en hızlı şekilde sisteme eklenir. Yazılımcı istihdamı sağlamanıza gerek kalmaz.

Güvenlik
Sunucu yönetimi ve kodlama profesyonel eller tarafından yapıldığı için sistemde oluşabilecek açıklar anında kapatılır. Zorunlu olarak çıkan güvenlik güncellemeleri dünya ile aynı anda sitenize uygulanır.

Katma değer servisler için avantajları
E-ticaret servis sağlayıcılar günümüzde sadece e-ticaret altyapısı değil e-ticaret için banka oran anlaşmaları, kargo gönderim anlaşmaları, tedarikçiler ile olan anlaşmalar gibi bir çok alanda müşterisine kolaylık sağlayacak faydaları da içermektedir. PlatinMarket topluluğunun gücünü müşterilerimize fayda sağlaması için kullanıyoruz. Kullanmaya devam edeceğiz.

Fatih BALKAN
PlatinMarket E-Ticaret Sistemleri Genel Müdürü
www.platinmarket.com

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın