Pazartesi , 18 Ekim 2021

Hollanda’da 5 milyon sınır ötesi müşteri var

Geçen yıl çevrimiçi sınır ötesi alışveriş yapan 5 milyon Hollandalı tüketici vardı. Bu, Hollanda’da 3,8 milyon sınır ötesi alışveriş yapan kişinin bir yıl önceki durumuna göre yüzde 32’lik önemli bir artış. Birlikte, bu 5 milyon insan dış e-ticaret sitelerinde yaklaşık 880 milyon euro harcadı.

5 milyon sınır ötesi alışveriş yapan kişi toplam Hollanda nüfusunun yüzde 37’sini temsil ediyor. Bu, Thuiswinkel Markt Monitor’ün son baskısında gösterilmiştir . Bu çalışma aynı zamanda yabancı dükkanlarda çevrimiçi olarak harcanan paranın 765 milyondan 880 milyon avroya yükseldiğini ve bunun da yüzde 15’lik bir artış anlamına geldiğini gösteriyor.

Çevrimiçi olarak harcanan paranın% 3,7’si yabancı dükkanlara gitti
Hollandalıların geçen yıl yurtdışında geçirdiği 880 milyon avro, çevrimiçi olarak geçen yıla harcanan paranın yüzde 3,7’sine tekabül ediyor. Hollandalı e-ticaret derneği müdürü Wijnand Jongen Thuiswinkel.org, her yıl yabancı çevrimiçi mağazalarda daha fazla para harcanmasına rağmen, hala küçük bir pay olduğunu söylüyor.

“Diğer ülkelerde sınır ötesi e-ticaretin payı daha yüksek”
“Diğer ülkelerde, sınır ötesi ecomerce’ın payı çok daha yüksek, bazı pazarlarda çift basamaklı yüzdelerden bahsediyoruz” diye açıklıyor. “Hollandalı tüketiciler hala yerel e-ticaret web sitesinde çevrimiçi alışveriş yapmayı tercih ediyor. Bu da şaşırtıcı değil, çünkü Hollanda’da çok çeşitli ve genel olarak tüketicilere iyi ve hızlı hizmet sunan çok güçlü ve sağlıklı bir e-ticaret sektörümüz var. ”

Böylece, geçen yıl Hollanda’da yaklaşık 5 milyon sınır ötesi alışveriş yapan kişi vardı, bir yıl önce ise sadece 3.8 milyonu vardı. Sınır ötesi alışveriş yapanların payı (toplam çevrimiçi alışveriş yapanların toplamı olarak), ‘giyim, ayakkabı ve kişisel yaşam tarzı’, ‘BT’ ve ‘oyuncak’ gibi ürün kategorilerinde en fazla artış göstermiştir.

Çin hala en popüler sınır ötesi destinasyondur
Tıpkı geçen yıl olduğu gibi, Çin yine Hollanda’daki sınır ötesi alışveriş yapanlar için en popüler destinasyon. Sınır ötesi harcamaların neredeyse üçte biri (yüzde 31) Çin’deki bir e ticaret mağazasına ve ardından Almanya (yüzde 17) ve Birleşik Krallık’taki mağazalara (yüzde 15) gitti.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın