Cumartesi , 19 Ekim 2019
Anasayfa » E-Ticaret » Hollandalı ödeme yöntemi iDeal mobil olması nedeniyle büyümeye devam ediyor

Hollandalı ödeme yöntemi iDeal mobil olması nedeniyle büyümeye devam ediyor

Hollanda’daki en popüler ödeme yöntemi olan iDeal, mobil cihazlarda giderek daha fazla kullanılıyor. Şu anda, on iDeal ödemesinden yedisi bir akıllı telefon veya tabletten yapılmaktadır. Mobil kişiden kişiye yapılan ödemeler özellikle popülerdir.

İDeal kullanımına ilişkin yeni veriler, popüler ödeme yönteminin arkasındaki şirket olan Currence tarafından paylaşıldı. Onlara göre, 2018, mobil p2p ödemelerinin nihai atılımını gerçekleştirdiği yıl olarak görülebilir.

İDeal ödemelerinin% 69,5’i mobil cihazda gerçekleşti
2017 yılında, bir mobil cihazdan bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayardan daha fazla iDeal ödemesi yapıldı. Bu yılın sonunda, iDeal ödemelerinin yüzde 54,8’i mobil bir uygulama aracılığıyla gerçekleşti. Ve şimdi bu pay yalnızca bir mobil cihazda gerçekleşen iDeal ödemelerinin yüzde 69,5’i ile arttı.

Hollandalılar Tikkie uygulamasını kullanarak ödeme yapmayı seviyor
Currence, bu büyümenin çoğunlukla tüketiciler arasındaki karşılıklı mobil ödemelerin popülaritesinin artmasından kaynaklandığını söylüyor. Akıllı telefonlarını kullanarak az ve çok para ödüyorlar. Örneğin bir zamanlar ABN Amro projesi olarak başlayan çok popüler uygulama Tikkie, yalnızca bu ilkeye dayanıyor.

Tüketici-tüketiciye yapılan bu ödemeler, iDeal ödemelerinin yüzde 17,5’ini geçen yıl Aralık ayında gerçekleştirdi.

2005 yılında başladığından bu yana 2 milyar iDeal ödeme
Hollanda’da e-ticaret ivme kazanmaya devam ederken , iDeal ile yapılan ödemelerin sayısı yüzde 38,5 arttı. Geçen yıl yarım milyardan fazla iDeal ödemesi yapıldı. Geçen yılın kasım ayında, 2015 yılında başlamasından bu yana toplam iDeal ödeme sayısı 2 milyar ödemenin dönüm noktasına ulaştı.

İlginizi Çekebilir

Avrupa’daki e-ticaret siteleri GDPR’nin etkisi altında

Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği veya GSYİH’nin 14 ay önce yürürlüğe girmesinden bu yana, …

Bir cevap yazın