Pazartesi , 18 Ekim 2021

Idealo Italy, 2018’de% 20 büyüdü

Fiyat karşılaştırma motoru Idealo, geçen yıl İtalya’da yüzde 20’nin üzerinde bir büyüme elde etti. Şirket, İtalyan e-ticaretinde yaklaşık 30 milyon avroluk bir dış satış gerçekleştirdi; bunun% 32’si küçük İtalyan çevrimiçi mağazaların avantajına yapıldı.

Idealo.it , hem kendi başarıları hem de daha genel olarak İtalya’daki e-ticaret ile ilgili olarak, geçen yılki bazı verileri paylaştı . Örneğin, akıllı telefonlar, spor ayakkabılar ve televizyonlar geçen yıl en çok aranan ürün kategorileriydi. Bu yıl için, tüketici elektroniği ve giyimi ile ilgili ürünlerde bir artış olacağı tahmin ediliyor.

Ciro yüzde 20 arttı
2000 yılında Berlin’de kurulan ve Axel Springer yayın grubunun bir parçası olan Idealo, İtalya’daki gelirinin yüzde 20’nin üzerinde büyüdüğünü gördü. Şirket ayrıca, bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 30 daha fazla personel ile ekibinin büyümesine izin verdi. Ülke müdürü Fabio Plebani, “Çok başarılı bir 2017’den sonra, geçen yılın Idealo İtalya tarihindeki en iyi yıl olduğunu ve haberlerin yanı sıra işbirlikleri ile dolu olduğunu” söyledi.

İtalyan Ticaret Odası ile İşbirliği
“Öncelikle, İtalyan şirketlerinin uluslararasılaşmasını ve Sınır Ötesi Ticaret’i kolaylaştırmak için, Almanya’nın İtalyan Ticaret Odası ile olan işbirliğini” açıkladı. “Ayrıca geçen yıl, her zaman eksiksiz ve güncel bir ürün kataloğu sunmak için doğrudan üreticilerle doğrudan işbirliği yapıldı ve toplam 90.000 avro değerinde“ öncülere yönelik ”10 yetenekli burs atandı. ”

Geçen yılın Aralık ayında, Idealo İtalya’nın çevrimiçi portalı üzerinde 30.000’den fazla bağlı çevrimiçi mağazadan 145 milyon ürün vardı. Ziyaretçilerin satın alma niyetleri, 2017’deki duruma göre yüzde 19,6 arttı.

‘İtalya’da e-ticaret hâlâ erkekler tarafından yönetiliyor’
Idealo.it’e göre, İtalya’daki e-ticaret hâlâ erkekler tarafından yönetiliyor. “2017’ye kıyasla bu açı geçen yıl biraz azalmış olsa bile.” O yıla göre, en fazla büyüyen ürün kategorileri – yüzde 200’ün üzerinde – çoğunlukla küpeler, güneş ürünleri gibi özellikle kadın halk için hedeflenen ürünler ve yüz ve vücut bakımı ve makyaj ürünleri.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın