Pazartesi , 1 Mart 2021

Ikea Avrupa’da mobilya kiralamayı test ediyor

Ikea, mobilyalarının kiralanmasını tüm ana pazarlarda test ediyor. Mobilya perakendecisi ilk olarak Şubat ayında ürünlerini kiralamak istediğini belirtti, ancak şimdi Avrupa ve diğer pazarlarda uygulayacağı mobilya kiralama projesi hakkında daha fazla bilgi açıkladı.

Ikea daha dairesel ekonominin bir parçası olmak için daha çok çalışıyor. İsveç mobilya şirketi, 2030 yılına kadar tüm ürünlerini yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapmak istediğini duyurdu. Ayrıca, tüm ürünlerin yeniden kullanımı, onarılması ve geri dönüştürülmesi için tasarım yapmak istiyor. Geçen yıl, şirket ürünlerini onarmak için yedek parça için bir milyon sipariş ele, Reuters yazıyor .

Ikea bazı Avrupa pazarlarında kiralama hizmetini çoktan test etti
Şimdi ise abonelik temelli leasing teklifleri geliştirmek istiyor, böylece masaları, kanepeleri ve yatakları geri dönüştürülmeden önce olabildiğince tekrar tekrar kullanılabiliyor. Şirket zaten Hollanda, İsveç, İsviçre ve Polonya’da testler yapmıştı ve şimdi bunu gelecek yıl 30 pazarının tamamına yaymak istiyor.

CEO Jesper Brodin, “Kiralama teklifleri için fırsatları test etmek, dönüşüm stratejimizde kendimizi zorlamak için zorlu yollarımızdan biri” dedi. “İklim değişikliği ve sürdürülemez tüketim, toplumda karşılaştığımız en büyük zorluklar arasında.”

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın