Cuma , 26 Nisan 2019
Anasayfa » E-Ticaret » İlgi Çekici Blog Yazılarının Püf Noktaları

İlgi Çekici Blog Yazılarının Püf Noktaları

İlgi Çekici Blog Yazılarının Püf Noktaları

İlgi Çekici Blog Yazılarının Püf Noktalarıİlgi Çekici Blog Yazılarının Püf Noktaları E-ticaret evreninde üretilen blog içerikleri doğru kullanıldığı takdirde mevcut ve potansiyel müşterilerinin üzerinde olumlu etkiler yaratır. İlgiyi marka üzerine çeker ve bu sayede yeni müşteriler kazanmaya olanak sağlar. Firma kendi sektöründe bir fikir önderine dönüştüğü için uzun vadede bir marka sadakatinin oluşması kaçınılmazdır. Kaliteli içerik markanın geleceği açısından parlak etkiler yaratır. Peki ilgi çekici blog içerikleri oluşturmanın püf noktaları neler?

– Blog stratejilerinden en önemlisi sürekli ve düzenli paylaşım yapmaktır. Bir mecra ne denli aktif olursa müşterileri ile teması da o kadar etkili hale gelir. Özgün yazılarınız sayesinde yalnızca satış değil bilgilenme konusunda da hedef kitlenizin aradığı isim olmayı başarabilirsiniz. Düzenli ve sadık ziyaretçilerin ise sadık müşterilere dönüşme olasılığı her zaman yüksektir. Bu konuda mesaisini tamamen bu işe yönelten bir uzmanla çalışmak ya da yardım almak en ideal seçenektir.

– Blog içeriklerinizi canlandırırken müşterilerinizle iletişime girmekten kaçınmamalısınız. Kendinizi ifade etme ortamı bulduğunuzda onlar da size olumlu ya da olumsuz geri dönüşler yapacaklardır. Bu nedenle müşterilerini önemseyen, tek yönlü blog yayıncılığı yerine müşterilerinin sorunlarına hitap eden bir strateji izlemek her daim faydalıdır.

– İçeriklerinizin uzunluğuna dikkat etmelisiniz. Kısa içerikler SEO açısından uyumlu olmayacağı gibi çok uzun içerikler müşterilerinizi bunaltabilir. Konu hakkındaki öz bilgiyi samimi bir anlatımla sunmak ilgiyi ayakta tutacaktır.

– İçeriklerinizde satış odaklı bir format belirlerseniz bu durum hedef kitlenizde antipati yaratabilir. Şayet bir veri sunmanız gerekiyorsa bunu ilginç ya da eğlenceli bilgilerle süsleyebilirsiniz. Yazınızın içinde ürünlerinize yönlendiren linkler kullanabilirsiniz. Ya da sattığınız ürünün insan yaşamına etkisini anlatan metinler hazırlayabilirsiniz. Fakat direkt ve sürekli olarak ürün odaklı yazılar sunmak ziyaretçi kaybına yol açabilir.

– İletişim dili her zaman asıl unsurdur. Sıkıcı ve resmi bir dil müşterilerinizi sizden uzaklaştırabilir. Çok resmi bir duruş yerine daha samimi fakat çizgiyi aşmayan bir üslup belirleyebilirsiniz. Ziyaretçileriniz içeriklerinizi okurken keyif almalı ve bu anlamda onlarla tartışmaya girmemeye ekstra özen göstermelisiniz. İlgi Çekici Blog Yazılarının Püf Noktaları yazımızı beğendiyseniz lütfen yorum yapıp paylaşımda bulununuz.

İlginizi Çekebilir

B2B İşletmeler için BigCommerce yeni hizmetini başlattı.

BigCommerce, B2B için BigCommerce’in piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünlerini çevrimiçi olarak satmak …