Perşembe , 25 Nisan 2019
Anasayfa » Global E-Ticaret » İngiltere yolcuların eticareti 2022’ye kadar 5.2 milyar €

İngiltere yolcuların eticareti 2022’ye kadar 5.2 milyar €

Birleşik Krallık’ta, tren kullananlar diğer taşıt kullanıcılarına göre daha fazla e-ticaret yapıyorlar. Trendeki yolcuların ticaretinin değeri geçen yıl 2,9 milyar avroya ulaştı ve 2022 yılına kadar yüzde 75 oranında artarak 5,2 milyar avroya ulaşacağı tahmin ediliyor.

KBH On-Train Media, Perakende Ekonomisi ile ortaklaşa araştırma yaptı ve toplamda 25 avroluk bir toplam çevrimiçi perakende harcamasında 1 euro’nun trenle seyahat eden kişiler tarafından gerçekleştirildiğini gördü. Ve her işlemin ortalama değeri 31.68 Euro olduğu tespit edildi.. Toplamda, taşıt kullanıcılarının yüzde 51’i seyahat ederken online alışveriş yapıyor ve aktif alışveriş yapanların yüzde 15’i haftada bir defadan fazla trene biniyor.

Sürekli tren yolcuları daha fazla harcıyor

Araştırmaya göre, demiryolu taşıtları Birleşik Krallık’taki yetişkin nüfusun yüzde 9’unu oluştururken, toplam harcamaların yüzde 11’ini oluşturuyor. Dolayısıyla, sürekli tren yolcuları (her gün gidip gelenler), ortalama İngiltere hane halkından daha fazla harcıyor.

Yolcuların seyahat ederken daha fazla çevrimiçi harcama yapmasının birkaç nedeni olabilir. Trende Wi-Fi bağlantısı arttıkça, daha fazla akıllı cihaz sayısı arttıkça daha fazla çevrimiçi ticaret artıyor. “Tüketiciler herhangi bir baskı altında olmadıkları zaman alışveriş yapmanın daha uygun bir zaman olduğunu düşünüyorlar.”

Commuters online alışveriş yapabildiğimiz için bedava

Bu aynı zamanda, trenlerde internetten alışveriş yapmalarını motive eden yolcular tarafından verilen cevaplarda bulunabilir. Bunların çoğu ‘boş zaman’ (yüzde 26), ‘kolaylık’ (yüzde 25), ‘can sıkıntısı’ (yüzde 17), ‘zaman baskısı hissetme’ (yüzde 13) ve ‘ürünlere göz atmaktan keyif aldılar. tren ‘(yüzde 11).

Taşıtta alışveriş yapanlar çoğunlukla akşamları 4 ile 8 PM arası ürünleri sipariş ediyor. İkinci en popüler zaman sabah erken saat, 6 ve 10 AM dir.

KBH On-Train Media’nın genel müdürü Ian Reynolds, “Trende seyirci, kişi başına harcaması bakımından kilosunun üstünde bir ekonomik güç merkezi” dedi. “Bütün kanıtlar, demiryolu yolcu pazarını başarılı bir şekilde yakalamanın, perakendecinin büyümesinde önemli bir rol oynayacağı gerçeğine aykırı bir şekilde işaret ediyor.”

Perakendeciler mobil optimizasyonu önceliklendirmelidir

Katılımcıların cevaplarına dayanarak, yolcuların daha iyi bağlantı varsa daha fazla trende alışveriş yapacağını, ancak daha fazla perakendecinin alışveriş deneyimini daha sorunsuz hale getirmek için web siteleri ve uygulamaların mobil optimizasyonunu önceliklendirdiği zaman da düşünüyor.

İlginizi Çekebilir

Monoprix, Amazon’la ortaklığını genişletmek istiyor

Fransız süpermarket Monoprix, Amazon ile ortaklığını daha da genişletmek istiyor. İki şirket geçen yıl birlikte …

Bir cevap yazın