Salı , 21 Mayıs 2019
Anasayfa » Global E-Ticaret » İngiltere’deki alışveriş yapanların yüzde 15’i her hafta sınır ötesi satın alıyor

İngiltere’deki alışveriş yapanların yüzde 15’i her hafta sınır ötesi satın alıyor

Birleşik Krallık’taki tüketiciler, çevrimiçi alışveriş yaparken yabancı perakendecilere yöneliyor. Şu anda, İngiltere’den alışveriş yapanların üçte birinden fazlası düzenli olarak sınır ötesi satın alıyor ve yüzde 15’i haftada en az bir kez denizaşırı çevrimiçi alışveriş yapıyor.

Bu, Whistl tarafından 2000 Brits arasında yürütülen bir anketle gösterilmiştir . Çoğunlukla İngiltere’li alışveriş yapanların ürünlerini yabancı çevrimiçi mağazalarda sipariş etmelerini sağlayan fiyattır; İngilizlerin yüzde 55’i, çevrimiçi alışveriş yaparken bunun en önemli faktör olduğunu söylüyor.

Tabii ki, yurt dışından sipariş için de olumsuzlar vardır. Uzun süreli teslimat süreleri (yüzde 28), marka bilinirliğinin olmaması (yüzde 21), ithalat maliyetleri (yüzde 20) ve yabancı para cinsinden ödeme (yüzde 11), İngiliz tüketicilerini yurtdışına alışverişten caydıran faktörler arasında.

Erkeklerin% 79’u yurtdışında geçen yıl alışveriş yaptı

“Erkeklerin yurtdışında bir perakendeci satın alma olasılığının yüksek olduğunu gördük. Whistl, son bir yıl içinde farklı bir ülkeden kadınların yüzde 66’sının, kadınların ise yüzde 66’sının, yurt dışından da üçüncüsü de yurt dışından en az bir kez satın aldıklarını söyledi.

Çoğunlukla ulusal e-ticaret pazarına yakın olmayan genç insanlar, en az 25-34 yaşındakilerin yarıdan fazlası en az ayda bir yabancı bir perakendeci ile alışveriş yapıyor. Her gün ondan biri bunu yapar. İngiliz tüketiciler için uluslararası e-ticaret sitelerinin ilk beşi Aliexpress, Dealextreme, Borderfree, Macy’s ve Newegg. Dolayısıyla, Çin ve ABD’nin İngiltere sınır ötesi alışverişinde tekel olduğu açıktır.

İngiltere’de 5 e-ticaret web sitesinde 1, global satışlarda kaçırıldı

Çalışma aynı zamanda İngiliz online ticaretinin yüzde 81’inin yurtdışı teslimat seçenekleri sunduğunu göstermektedir: yüzde 37’si Avrupa teslimat seçenekleri ve yüzde 44’ü dünya çapında teslimat sunmaktadır. Bu aynı zamanda İngiliz online işletmelerinin yüzde 19’unun küresel satış fırsatlarını kaçırdığı anlamına geliyor, çünkü kendilerini sadece İngiltere’ye teslimatla sınırlıyorlar.

İlginizi Çekebilir

İsveç’in iDeal’i 30 yeni pazara açıldı

İsveç’in iDeal’i bu yıl gelirini iki katına çıkarmayı bekliyor ve şu anda e-ticaret işlemlerine çok yatırım yapıyor. …

Bir cevap yazın