Pazartesi , 18 Ekim 2021

İsveç’in iDeal’i 30 yeni pazara açıldı

İsveç’in iDeal’i bu yıl gelirini iki katına çıkarmayı bekliyor ve şu anda e-ticaret işlemlerine çok yatırım yapıyor. Akıllı telefon aksesuarları perakendecisi yeni bir e-ticaret platformuna taşındı ve 30’dan fazla pazarda iş yapmaya hazırlanıyor.

iDeal, 2013 yılında kurulmuş ve geçen yıl 45 milyon Euro ciro elde etmiştir. Bu yıl için, perakendecinin 100 milyon avroluk gelire ulaşması bekleniyor. Bu paranın çoğu yoğun bir şekilde yatırım yaptıkları yeni e-ticaret web sitelerinden helmesi bekleniyor.

Woocommerce’den Centra’ya

e-ticaret altyapısı olarak eskiden WooCommerce kullanan firma artık Centra altyapısına geçti. İsveçli e-ticaret platformu uluslararası pazarlara açılmayı hedefliyor. Yeni e-ticaret web sitesinin bir sonucu olarak, iDeal of Sweden’ın çevrimiçi mağazası yeni bir tasarıma, yeni pazarlama yöntemleri, yeni diller, para birimleri, depolar ve daha fazlasında hızlı uygulama desteği sağlayan gelişmiş bir teknik mimariye sahiptir.

‘Yeni pazarlarda mağaza açmak çok karmaşık’

İsveç telefon kılıfı markası şimdi e-ticaret işlemlerini daha iyi hale getirebilir. Fikir, bu yıl sonuna doğru 30 yeni pazarda aktif olmak. “Bizim yaptığımız yoğun trafik ve sipariş hacmiyle uğraşırken yeni pazarlarda mağaza açmak. Para birimleri, depo lojistiği, pazar başına bireysel içerik yönetimi ve fiyatlandırmanın tek bir platformda sorunsuz bir şekilde birlikte çalışması gerekiyor ”dedi.

E-ticaret ekibinin genişletilmesi

Uluslararası genişlemenin yanı sıra İsveç’in iDeal’i de e-ticaret ekibini genişletiyor. Halen, İsveçli şirket her ay üç veya dört yeni pozisyon alıyor. Bugün itibariyle ekip 85 kişiden oluşuyor ancak bu yıl sonuna kadar 130’un üzerinde çalışana ulaşması bekleniyor.

Fiziksel perakende satış mağazaları açmak

“Stratejimiz, gelir akışımızın yaklaşık yarısını kendi e-ticaret kanallarımızdan sağlamak. Büyüme oranımızı eşleştirebilmek ve büyümeye devam ettikçe ortaya çıkan yeni talepleri karşılamak için agresif bir şekilde çalışıyoruz. Ekip ayrıca, yurtdışında fiziksel perakende mağazalarını uluslararası pazarlarda açtığımızda çok kanallı çözümleri uygulamak için çalışacak ”dedi.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın