Perşembe , 25 Nisan 2019
Anasayfa » E-Ticaret » Klarna finansman programını Artırdı

Klarna finansman programını Artırdı

Klarna, Avrupa’daki KOBİ perakendecileri için kendi finansman programını başlattı. Yeni girişim Boost olarak adlandırılıyor ve perakendecilerin büyümelerini hızlandırmaya daha fazla destek olmaları amaçlanıyor. Şirket, başvuru sürecinin basit ve anlaşılır olacağını vaat ediyor.

Klarna’s Boost şu anda Avusturya, Danimarka, Finlandiya, Almanya, Hollanda, Norveç ve İsveç’te şu anda sadece seçili tüccarlar için mevcuttur, ancak Aralık ayı başından itibaren bu yedi Avrupa ülkesinde yaygın olarak bulunacaktır.

Şirket, nakit akışının genellikle daha fazla büyümek isteyen girişimciler ve küçük işletmeler için en büyük engellerden biri olduğunu söyleyerek açıklamayı açıklıyor. “Ekstra personel alımı, yeni bir web sitesi oluşturma veya pazarlama kampanyaları oluşturma, bir dönüm noktasından çok, hızla bir engel olabilir. Klarna , finansmana erişim kazanmanın genellikle zaman alan ve karmaşık bir süreç olduğunu ” açıklıyor .

‘Geribildirimler çok olumlu geçti’

Boost ile Klarna bu süreci, uygulamadan ve tam geri ödemeye kadar mümkün olduğunca basit bir şekilde toplam yolculuğa çıkararak kolaylaştırmak istiyor. Ürün müdürü Robin Hammar, “Bu ürünü bir süredir test ediyoruz ve pazarlardaki tüccarlardan gelen geri bildirimler son derece olumlu ve cesaret verici, onlara getirebileceğimiz değer net” diyor.

Satıcılar, Klarna’nın ticaret portalı üzerinden veya bağlantılı ortak platformlardaki bir widget üzerinden yalnız bir istekte bulunabilir. Satıcılar istedikleri miktarı ve ne kadar hızlı geri ödemek istediklerini seçer. İsveçli ödeme şirketi söz verdiği sürece uzun bir anket veya karmaşık teminat anlaşması olmayacak.

Büyük satışlar mı? Daha hızlı geri ödeme

Kredinin maliyeti sabit bir ücrettir ve herhangi bir ücrete başka bir ücret eklenmez. “Sabit yüzde, satışlar arttığında kredinin daha hızlı ödenmesi anlamına gelir. Daha yavaş dönemlerde, günlük geri ödeme miktarı azalır. Bu, satıcıların günlük operasyonlarını desteklemek için her zaman nakit akışına sahip olmasını sağlar. ”

İlginizi Çekebilir

B2B İşletmeler için BigCommerce yeni hizmetini başlattı.

BigCommerce, B2B için BigCommerce’in piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünlerini çevrimiçi olarak satmak …

Bir cevap yazın