Cumartesi , 30 Mayıs 2020

Lesara kapılarını kapatıyor

Lesara’nın online mağazası nihayet kapılarını kapattı. Alman moda girişiminin geçen yılın kasım ayında iflas başvurusu yaptıktan ve daha sonra bir yatırımcı çekmeyi başaramamasından sonra, şimdi kesinlikle bitti. E-ticaret şirketi, daha önce verilmiş olan siparişleri yerine getirmek için elinden gelenin en iyisini yapmak istiyor.

Artık Lesara’nın Avrupa’daki birçok çevrimiçi mağazalarından birini ziyaret eden tüketiciler, kendilerine yönelik bir mesajla karşılanacak. “Sevgili Lesara müşterileri, Lesara çevrimiçi mağazasının kapandığını size bildirmekten dolayı üzgünüz. Emin olun, verilen siparişleri yerine getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ”dedi.

Müşteri hizmetleri 31 Mart’a kadar aktif

E-ticaret şirketine göre, 28 Şubat’tan önce verilen siparişler 30 günlük iade politikasına sahip olacak. Bu gün veya sonrasında verilen siparişlerde 14 günlük normal iade politikası uygulanacaktır. Şirketin müşteri hizmetleri (iadeler dahil) Mart ayının son gününe kadar çalışacaktır.

2018 Kasım’ında Lesara iflas başvurusunda bulundu . E-ticaret şirketi çok hızlı bir şekilde büyüdü ve geçmişte onlarca milyon Euro topladı, ancak şirket hala parası tükendi. Bu yılın başında, şirket yoğun bir şekilde yatırımcı arıyordu ve Şubat ayında neredeyse devralmak isteyen bir yatırımcı buldu. Ancak son dakikada, yatırımcı düştü .

Avrupa çapında özel çevrimiçi mağazalar

Şirket, Almanya , İsviçre , Avusturya, İtalya , Hollanda , Fransa , Belçika , İsveç , Danimarka ve İspanya’da e-ticaret siteleri kurdu .

İlginizi Çekebilir

Otto Group’un çevrimiçi gelirleri 7,7 milyar Euro’ya yükseldi

Dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecilerinden biri olan Otto Group, çevrimiçi satışlarının 2018/19 mali yılında yaklaşık …

Bir cevap yazın