Perşembe , 25 Nisan 2019
Anasayfa » Global E-Ticaret » Lidl, İtalya’da aynı gün teslimat sunuyor

Lidl, İtalya’da aynı gün teslimat sunuyor

Çevrimiçi bakkaliye için aynı gün teslimat hizmeti sunan Supermercato24, İtalya’da Lidl ile bir ortaklık yaptığını açıkladı. İki şirket birlikte, İtalyan Lidl müşterilerinin evden yiyecek sipariş etmelerine ve aynı saatte bir saat içinde bile kapılarına teslim etmelerine izin verecekler.

İtalya şimdi Lidl’in pazar yaklaşımı için gittiği ilk pazarlardan biri. Çevrimiçi platform, müşterilerin yakınlardaki tercih ettikleri mağazayı seçmelerine ve 4000’den fazla ürün kataloğundan bakkaliye toplamalarına olanak tanır. Sipariş edilen ürünler daha sonra müşterinin evinde Supermercato24’ten birileri tarafından teslim edilecektir.

Ortaklık İtalya genelinde genişliyor
Ortaklık olan Milan, Roma ve Verona illerinde etkin olur, ama yakında daha iyi kapsama alanı ve verimlilik için diğer şehirlere genişleyecektir, basın açıklaması [ pdf ] diyor. Ortaklık başlangıçta Milano’da 11, Roma’da on Lidolu süpermarkette aktif olarak bulundu ve şimdi Verona’da beş satış noktasıyla genişletildi. Ayın sonunda, işbirliği aynı zamanda Bologna, Mantua, Forli, Cesena, Modena, Pesaro Urbino, Ravenna ve Rimini kentlerinde de yürütülmeli.

Market ve teknoloji kolaylaştırıcıları arasında işbirliği
“Lidl, şimdi dikkat çekmeye başlayan yenilikçi bakkal pazarı modelini ilk kez kullanıyor; Bunun ikimiz için de kazanan bir faktör olacağından eminim ”, diyor Supermercato24 CEO’su Federico Sargenti. “E-bakkaliye endüstrisi, geleneksel bakkaliye perakendecileri ve Supermercato24 gibi teknoloji kolaylaştırıcıları arasındaki işbirliğine gittikçe daha fazla yöneliyor bence ve öncü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Lidl Italy, yeni kanaldan yararlanmak istediğini, çünkü kendi DNA’larına sadık kalarak yeni müşteri hedeflerine ulaşmalarını sağladığını da sözlerine ekledi. Massimiliano Silvestri, “Bu platform sayesinde mağazalarımızda her zaman sunduğumuz aynı kaliteyi, rahatlığı ve tazeliği sunuyoruz” diyor. “Bu, konumlandırmamızı daha da güçlendirmemizin yanı sıra yıllardır bizi seçen ve seven müşterilerin sadakatini kazanmak için bir şans” dedi.

İlginizi Çekebilir

Monoprix, Amazon’la ortaklığını genişletmek istiyor

Fransız süpermarket Monoprix, Amazon ile ortaklığını daha da genişletmek istiyor. İki şirket geçen yıl birlikte …

Bir cevap yazın