Perşembe , 25 Nisan 2019
Anasayfa » E-Ticaret » Micolet, Almanların ikinci el moda satmasına izin veriyor

Micolet, Almanların ikinci el moda satmasına izin veriyor

İspanya’nın ikinci el moda pazarı olan Micolet, Avrupa’da tekrar genişliyor. Şirket, satış sürecini Almanya’daki müşterilere sunmakla meşgul. Şu anda sadece İspanya’daki müşteriler moda ürünlerini Micolet aracılığıyla satabiliyorlar.

Micolet, Avrupa genelinde ikinci el modası satan bir çevrimiçi pazardır . İngiltere, İspanya, Fransa, Portekiz, İtalya ve Almanya’da, müşteriler zaten giyilmiş kadın kıyafetleri için online alışveriş yapabilirler. Ancak yalnızca İspanyol alışveriş yapanlar eşyalarını bu platformda satabiliyorlar.

Almanlar Micolet.de’den alım yapabilir

Şimdi, önümüzdeki birkaç ay içinde şirket bu hizmeti Almanya’da da sunmaya başlamak istiyor . Bu, Alman moda severlerin sadece Micolet’te ikinci el moda alışverişi yapmakla kalmayacak, aynı zamanda kendi kıyafetlerini de satışa sunabilecekleri anlamına geliyor.

Micolet’te satış nasıl çalışır?

Micolet aracılığıyla satış yapmak, yalnızca istenmeyen öğelerini gönderen basit bir müşteri süreci değildir. İspanya’da Micolet, kıyafetlerini müşterinin evinde toplar, eşyaların satılıp satılmadığını kontrol eder ve ardından birkaç fotoğraf çeker ve her şeyi pazara yükler. Başka bir müşteri ürünü sipariş ederse, Micolet elbiseyi paketler ve gönderir ve parayı satıcıya aktarır. Bütün bunlar için, Micolet bir komisyon ücreti alır.

Şu anda, Micolet dünya çapında bir milyondan fazla kullanıcıya sahip ve bunun yüzde 40’ı İspanya’daki iç pazardan geliyor. Almanya’nın payı yüzde 5’tir ve hizmetin genişleştiği aylarda önemli ölçüde artması beklenmektedir.

Micolet Hollanda ve Çek Cumhuriyeti’nde

Gelecekte, ikinci el piyasası daha da genişletmek istiyor. Almanya’daki genişletilmiş hizmet dışında, Micolet’in bu yılın ilerleyen saatlerinde Hollanda ve Çek Cumhuriyeti’nde piyasaya sürülmesi planlanıyor . Ayrıca, şirket 2019’da Avrupa dışı pazarlarda da açmak istiyor.

İlginizi Çekebilir

B2B İşletmeler için BigCommerce yeni hizmetini başlattı.

BigCommerce, B2B için BigCommerce’in piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünlerini çevrimiçi olarak satmak …

Bir cevap yazın