Çarşamba , 1 Aralık 2021

Micolet, Almanların ikinci el moda satmasına izin veriyor

İspanya’nın ikinci el moda pazarı olan Micolet, Avrupa’da tekrar genişliyor. Şirket, satış sürecini Almanya’daki müşterilere sunmakla meşgul. Şu anda sadece İspanya’daki müşteriler moda ürünlerini Micolet aracılığıyla satabiliyorlar.

Micolet, Avrupa genelinde ikinci el modası satan bir çevrimiçi pazardır . İngiltere, İspanya, Fransa, Portekiz, İtalya ve Almanya’da, müşteriler zaten giyilmiş kadın kıyafetleri için online alışveriş yapabilirler. Ancak yalnızca İspanyol alışveriş yapanlar eşyalarını bu platformda satabiliyorlar.

Almanlar Micolet.de’den alım yapabilir

Şimdi, önümüzdeki birkaç ay içinde şirket bu hizmeti Almanya’da da sunmaya başlamak istiyor . Bu, Alman moda severlerin sadece Micolet’te ikinci el moda alışverişi yapmakla kalmayacak, aynı zamanda kendi kıyafetlerini de satışa sunabilecekleri anlamına geliyor.

Micolet’te satış nasıl çalışır?

Micolet aracılığıyla satış yapmak, yalnızca istenmeyen öğelerini gönderen basit bir müşteri süreci değildir. İspanya’da Micolet, kıyafetlerini müşterinin evinde toplar, eşyaların satılıp satılmadığını kontrol eder ve ardından birkaç fotoğraf çeker ve her şeyi pazara yükler. Başka bir müşteri ürünü sipariş ederse, Micolet elbiseyi paketler ve gönderir ve parayı satıcıya aktarır. Bütün bunlar için, Micolet bir komisyon ücreti alır.

Şu anda, Micolet dünya çapında bir milyondan fazla kullanıcıya sahip ve bunun yüzde 40’ı İspanya’daki iç pazardan geliyor. Almanya’nın payı yüzde 5’tir ve hizmetin genişleştiği aylarda önemli ölçüde artması beklenmektedir.

Micolet Hollanda ve Çek Cumhuriyeti’nde

Gelecekte, ikinci el piyasası daha da genişletmek istiyor. Almanya’daki genişletilmiş hizmet dışında, Micolet’in bu yılın ilerleyen saatlerinde Hollanda ve Çek Cumhuriyeti’nde piyasaya sürülmesi planlanıyor . Ayrıca, şirket 2019’da Avrupa dışı pazarlarda da açmak istiyor.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın