Pazartesi , 18 Ekim 2021

Micolet, Avrupa çapında ikinci el moda satıyor

Micolet, kadınlar için ikinci el giysi satan yeni bir e-ticaret pazarıdır. Micolet ile ilgili ilginç olan şey, Avrupa’daki müşterilerin diğer ülkelerden ikinci el giysi alışverişi yapabilmeleridir.

Moda şirketi İspanya’da başladı, ancak şimdi Avrupa çapında beş ülkeye yayıldı. Şu anda Micolet, Birleşik Krallık, İspanya, Fransa, Portekiz, İtalya ve Almanya’da bulunmaktadır.

Üç yıldan fazla bir süre önce, Micolet moda tutkusundan ve çevreyi korumaktan doğdu. İkinci el kadın giysileri alıp satarak giyimin ömrünü uzatabilme fikriyle yaratıldı.

Diğer platformlar kullanıcıları zaman kaybetmeye zorluyor

Şirketin kurucularından birinin ortağı, artık kullanılmayan kıyafetler satmak istiyordu, ancak sürecin tümünü veya en azından bir kısmını yapmak zorunda kalmadan bunu yapmasına izin verecek herhangi bir platform bulamadı. Kurucu Aritza Loroño, “Bu platformlar tüketicileri fotoğraf çekme, giysileri kataloglama, fiyatları belirleme, sevkiyatla ilgilenme konusunda zaman kaybettirmeye zorladı” diyor.

‘İspanya’da, bir kurye giysileri alır’

Ve Micolet böyle başladı: Kurucular, kullanıcıların hiçbir şey için endişelenmeden ve ek olarak bir garanti vermeden, satın alabilecekleri ve satabilecekleri bir web sitesi sunma ihtiyacını gördü. “Maalesef, şu anda İngiltere’de satış yapmak için hizmet sunamıyoruz, ancak İspanya’da insanların satmak istediği giysileri almak için bir kurye gönderiyoruz, bu yüzden her şeyi gerçekten yapıyoruz! Bunun da bizim için çok önemli olan müşterilerimizle iyi bir ilişki kurmamıza izin verdiğini düşünüyoruz ”diye açıklıyor Loroño.

Avrupa’da Micolet’in rakipleri

İspanya’nın ev piyasasında Micolet’in, Percentil gibi birkaç rakibi var. Ancak iki oyuncu arasındaki en önemli farklardan biri de Percentil’in ‘düşük maliyetli’ markaları kabul etmemesidir. “Ancak bu ürünler müşterilerimiz tarafından çokça aranıyor ve ucuz kıyafetler sunabildiğimiz için web sitemizi insanlara çekiyorlar.”

İspanya’da, tüketicilerin ikinci el kıyafetlerini satabilecekleri e-ticaret bir platform da var. Ancak bu web sitesinde, kullanıcılar tüm sürecin kendilerinin sorumluluğunu üstlenmelidirler: satmak istedikleri giysilerin resimlerini yüklemeleri, her bir öğenin açıklamalarını yazmaları ve bir ürüne sahip olduktan sonra gönderileri düzenlemeleri gerekmektedir. satıldı.

Ve Fransa’da, benzer bir hizmet sunan ve İspanya’da da bulunan Patatam var. Şirket, İngiltere’deki web sitelerini açmaya çalışıyor, ancak şu anda sadece iki Avrupa pazarında mevcut.

İkinci el moda pazarı patlıyor, ama aynı zamanda iyi bir para kazanmanın ve karlı bir işin nasıl sürdürüleceğinin gerçekten düşünülmesi gereken bir endüstri. ”Tüm giysilerimiz, genellikle çok düşük bir maliyetle yapıldığı indirimli bir fiyattan satılıyor. Ama bu aynı zamanda müşterilerin nakliye için biraz daha fazla ödeme yapmaya istekli oldukları anlamına geliyor ”, diye ifade ediyor Loroño. “Ve ikinci el moda kesinlikle dünya çapında daha fazla talep görmeye başlıyor. İnsanlar giderek daha fazla çevreye duyarlı hale geliyor ve ikinci el satın almak gezegen için çok daha iyi ve bu kadar büyük ve olumlu bir etkiye sahip. ”

Micolet’in Avrupa’daki müşteri tabanı

Şu anda Micolet’in çoğu (% 40) İspanya’dan gelen yaklaşık 800.000 kullanıcısı var. Fransa, Portekiz ve İngiltere, her biri müşteri tabanının yüzde 15’ini temsil eden diğer popüler pazarlardır. Geriye kalan yüzde 10 ve yüzde 5, sırasıyla İtalya ve Almanya’dan gelmektedir. Şirket, önümüzdeki yıl Hollanda ve Çek Cumhuriyeti’nde online işini açacak.

“Sınır ötesi gitmeyi düşündüğümüzde, ülkenin Avrupa Birliği içinde olup olmadığını düşünüyoruz, çünkü bu çok daha kolay satıyor. Ülkenin nüfusunun yanı sıra, ülkedeki ikinci el kıyafetlerle ilgili kültürü de düşünüyoruz ”dedi.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın