Pazartesi , 24 Ocak 2022

N11’den Akşam Teslimat Hizmeti

Aynı gün içinde teslimat uygulamasının e-ticaret kullanıcı sayısını artırarak sektörü geliştireceği öngörülebilir

Türkiye’de ilk defa 52 şehirde aynı gün içinde teslimat hizmeti başlatan e-ticaret firması n11.com, müşterilerinin saat 12:00’a kadar verdikleri siparişleri aynı gün içinde saat 18:00’a kadar alıcılarına iletiyor. n11.com, bu hizmete ek olarak, saat 15:00’a kadar platform üzerinden verilerin siparişlerin akşam kargosuyla 18:00 ve 22:00 saatleri arasında kapıya teslim edilmesi için çalışmalarına başlamış bulunuyor. Bu teslimat çözümünü özellikle mesai saatlerinde ürünlerinin teslimatında sorun yaşayan müşterilerin ilgiyle karşılayacağı öngörülüyor.

n11.com’un Özel Teslimat Hizmeti adı ile duyurduğu bu yeni hizmetin Türkiye e-ticaretinde satış sonrası hizmetlerin çeşitlendirilerek rekabeti önemli bir noktaya taşıyacağı düşünülebilir. Hızlı teslimatın da ötesinde konuma özel teslimat hizmeti de sunan e-ticaret platformunda konuma özel fiyatl ürünlerin doğrudan mağaza tarafından alıcı adrese iletilmesi sağlanacak. Bu kapsamda kargo firmasına ödenecek tutar ise kullanıcıya indirim olarak yansıtılacak.

52 ilde 500 binden fazla ürün çeşidinde uygulanacak olan aynı gün teslimat hizmetinin acil durumlarda alışveriş yapmak durumunda olan ve teslimat sürelerinden dolayı e-ticareti tercih edemeyen kullanıcılar için oldukça faydalı olacağı savunulabilir. Diğer yandan mobilya, beyaz eşya gibi yüksek hacimli ürünlerin teslimatında yaşanan kata teslimat, hasar ve kurulum sorunlarının da önüne geçilebilecek. Buradan yola çıkıldığında, akşam saatlerinde de aynı gün içinde teslimat uygulamasının e-ticaret kullanıcı sayısını artırarak sektörü geliştireceği yorumunda bulunmak mümkün.


Kiho Lee – n11.com Gelirden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

“Açık pazar iş modeliyle çalışan e-ticaret platformu n11.com olarak bugüne kadar lojistik alanında uzmanlaşmış firmalarla partnerlik kurarak ilerledik. İş ortağımız olan ve Türkiye’nin her bir yanına dağılmış 80 bini aşkın mağazalarımız ve bu uzman partner firmalarımızla birlikte tüm lojistik süreçlerimizi başarıyla yönettik.
Özel Teslimat Hizmeti adını verdiğimiz bu hizmetimizde ise bu kez kargo değil, kurye hizmeti veren uzman kurye firmalarıyla çalışıyoruz. Ulak Kurye ve Traffic Kurye. Bu iki firmanın da tüm sistemimize full entegre olacak şekilde dizayn edilmesi yönünde geliştirmelerimizi yaptık. İlerleyen süreçte bu hizmeti ve hizmet alanlarımızı genişleterek, dağıtım hizmet kalitemizi daha üst noktalara taşıyacağız.

Özel Teslimat Hizmeti kendi içinde ikiye ayrılıyor diyebiliriz. Aynı gün teslimat ve konuma özel teslimat. n11.com olarak yalnızca aynı gün teslimat logolu ürünlerde ek bir ücret talep ediyoruz. Lansman dönemimizde ise bu ücret, kargo ücretlerinin dahi altında konumlandırıldı. Buradaki amaç da online alışveriş kullanıcısının bu deneyimi mükemmel seviyede yaşamasını sağlamak ve n11.com üzerinden satın aldığı bir ürünün aynı gün teslim edilebileceği farkındalığını oluşturmaktı.

Konuma Özel Teslimat ürünlerinde ise tam aksine, ek bir ücretten ziyade müşterimizin konumuna göre özel sürpriz indirimlerimiz söz konusu; çünkü bu hizmet tipinde teslimatı mağazalarımız gerçekleştirdiğinden kargo firmalarına verilen ücret kullanıcılarımıza indirim olarak yansıyor.”

E-ticaret Çağı Haziran saysını ücretsiz okumak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın