Pazartesi , 18 Ekim 2021

Otto anında ödemeleri başlattı

Çevrimiçi perakendeci Otto, Almanya’da müşterileri için anında ödeme yapılmasını sağlayan ilk e-ticaret şirketi olduğunu söylüyor. Hanseatic Bank ile yaptığımız işbirliği sayesinde Otto, daha hızlı teslimat gibi daha iyi bir hizmet sunabileceğini, artık müşterilerin anında para aktarabildiğini iddia ediyor.

Otto Group, bunu mümkün kılan bir API geliştirmek için Alman bankası Hanseatic Bank [ pdf ] ile ortaklık kurdu . Almanya’da, ilk bankalar müşterileri için anında ödeme teklif ediyor ve bu Avrupa ülkesindeki finansal kuruluşların büyük bir kısmı şu anda uygulama üzerinde çalışıyor.

Gerçek zamanlı para transferleri muazzam bir potansiyel sunuyor

Ancak e-ticaret endüstrisinde, gerçek zamanlı para transferleri, henüz büyük bir potansiyel sunsalar da, henüz kullanılamadı. Otto Group’a göre, sadece ödemelerin saniyeler içinde yapılmasını sağlayan aynı zamanda bu ödemeleri gerçek zamanlı olarak otomatik olarak işleyen tek tip bilgi işlemlerini sağlayan teknik bir arayüze sahip değildi.

Alman perakende grubu, “bekleme odasında oturmak ve bir çözüm beklemek” yerine, bunu mümkün kılacak kendi API’lerini geliştirmek için Hanseatic Bank ile ortaklık yaptı.

Gerçek zamanlı ekonomi şimdi ödemeler sektöründe aktif

Otto Group, “ Alman e-ticaret endüstrisindeki öncüler olarak, uygulamaya yönelik ilk uygulamayı sunmaktan gurur duyuyoruz”, dedi. “Bu çözümle, gerçek zamanlı ekonomiyi Alman e-ticaret endüstrisinin ödeme sistemine aktarıyoruz.”

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın