Çarşamba , 1 Aralık 2021

Otto Group’un çevrimiçi gelirleri 7,7 milyar Euro’ya yükseldi

Dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecilerinden biri olan Otto Group, çevrimiçi satışlarının 2018/19 mali yılında yaklaşık 7,7 milyar avroya ulaştığını gördü. Bu, bir yıl önceki duruma göre yüzde 4,5 oranında bir artış.

Bu gelirin çoğu, hala Otto Group’un Almanya’da aktif olan markalarından geliyor. Grubun son yıllık raporu [ pdf ], yerel pazarda perakendeciler ve servis sağlayıcılar grubunun çevrimiçi gelirlerinin yüzde 5,2 oranında artarak 5,3 milyar avroya ulaştığını belirtti.

Olağandışı uzun yaz geliri etkiledi

Gelecek yıl için Otto Group çevrimiçi gelirinde bir artış beklerken, bu yılın büyümesi sonunda beklenenden düşüktü. Şirket, “Avrupa’da genel olarak işleri etkileyen olağandışı uzun ve sıcak yaz, Otto Group’un tekstil ve mobilya gelirlerini ve dolayısıyla bir bütün olarak finansal performansı etkiledi” diye açıklıyor. Gelirdeki artış, Rusya’daki bazı Otto markalarının geri çekilmesinden de olumsuz etkilendi .

E-ticaret platformu Otto’nun genişletilmesi

Çevrimiçi perakendeci Otto, on iki aydır yaptığı e-ticaret platformunun genişlemesine büyük yatırım yapmaya devam etmek istiyor. Eski posta siparişi şirketi, yalnızca çevrimiçi bir satıcı olmak yerine dış satıcılara izin veren bir platform haline geldi. 2020’ye kadar, Otto’nun müşterileri, 3.000’den fazla yeni ortağından ürünlere erişebilmelidir.

Otto Group, birden fazla perakendeci ve perakendeyle ilgili servis sağlayıcıya sahip ve geçen yıl yaklaşık 52.000 çalışanı ve 13,4 milyar avroluk satış gerçekleştirdi. Küresel olarak aktif olan grup, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ve Asya’da 30’dan fazla ülkede bulunmaktadır.

Otto Group’un perakende markaları.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın