Pazartesi , 18 Ekim 2021

Polonya’nın girişim Packhelp yatırımı oranını 8,8 milyon avro artırdı

Polonya’dan, kullanıcıların ambalajlarını tasarlamalarını sağlayan bir başlangıç ​​olan Packhelp, A Serisi turunda 8,8 milyon avro arttı. White Star Capital yatırıma öncülük ederken, mevcut yatırımcılar katılmıştır. Parayla, Packhelp Avrupa’daki büyümesini artırmak istiyor.

Avrupa’da Mart 2017’de, web uygulamasını İngilizce, Almanca ve Lehçe dillerinde kullanıma sunarken çevrimiçi paket özelleştirme platformu başlatıldı. O yılın sonunda, Packhelp Fransa, İtalya, İspanya ve Çek Cumhuriyeti’nde özel e-ticaret siteleri kurdu.

Satışlar geçen yıl dört kat arttı
Şirket, 2015 yılında altı kurucu tarafından kuruldu, ancak yakında 60 kişiden oluşan bir ekip haline geldi. Şimdi, Packhelp Avrupa çapında 10.000’den fazla müşteriye hizmet veriyor. “Almanya, Fransa ve Birleşik Krallık’taki önemli bir varlıkla, geçen yıl satışlarımızı dört kat artırdık”, diye açıklıyor.

Fon turu uluslararası girişim kapitalist firması White Star Capital tarafından yönetilirken, mevcut yatırımcılar Speedinvest X, ProFounders, Market One Capital ve Apostolos Apostolakis de bu tura yatırım yaptı. Yeni sermaye ile Packhelp, Avrupa’nın en büyük pazarları arasında genişlemeye devam etmek istiyor. Aynı zamanda toptan satış müşterileri için bir hizmet olan Packhelp Pro’yu daha da geliştirmek istiyor.

‘Büyük bir oyuncu olma yolunda’
“Packhelp’in kurucuları benzersiz bir iş modeli bulmayı başardılar. Kişiselleştirilmiş ambalajlamayı yalnızca orta ve büyük ölçekli işletmeler için herkes için erişilebilir hale getirmek için en yeni teknolojileri kullandılar. Packhelp, küresel ambalaj pazarındaki en büyük oyunculardan biri olma yolunda ilerliyor ”, White Star Capital genel ortağı Nicholas Stocks yorum yaptı.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın