Pazartesi , 18 Ekim 2021

PostNL kurye şimdi de iade kabul ediyor

Müşterilerin evlerine parsel teslim eden PostNL’den gelen kuryeler şimdi çevrimiçi bir perakendeciye iade edilmesi gereken parselleri de kabul edecek. PostNL, bu yeni hizmeti sunarak, çoğu müşterinin geri dönüşünü gerçekleştirdiği süpermarkete veya mağazaya yapılacak seyahat miktarını azaltmayı umuyor.

PostNL’nin bu retour servisini tanıtması aslında oldukça mantıklı bir adım . Lojistik sektörü çok daha hızlı, daha verimli ve daha sürdürülebilir çalışabilir ve çalışmalıdır. Ve eğer insanlar zaten geri dönüşlerini PostNL’ye veriyorlarsa (süpermarketlerdeki ve diğer perakende mağazalarındaki PostNL noktalarında onlara teslim ederek), neden onları kendilerinin önünde bekleyen kurye ile vermiyorsunuz?

Piknik de getiri alıyor
Yeni iade hizmetini tanıtarak, PostNL Picnic örneğini izler. Hollanda’nın yalnızca çevrimiçi olan bu süpermarketi, Zalando, Bol.com ve Coolblue gibi belirli sayıda çevrimiçi perakendeciden iadeleri kabul ediyor.

Serbest sayı ile yeniden etiket
PostNL, her bir satıcıdan iade kabul eder, ancak lojistik sağlayıcısı, parselin üzerinde en yeni numara olan bir yeniden etiketleme etiketi varsa, bu hizmeti yalnızca ücretsiz olarak sunar. Parselin böyle bir etiketi yoksa, tüketiciler bunu PostNL web sitesini veya mobil uygulamasını kullanarak yazdırabilir.

Tüketicilerin iadeleri teslim etmek için kurye ile randevu almaları gerekmez. Kurye kapı zilini çaldığında sadece parselleri teslim etmeleri gerekiyor. Zaman başına en fazla beş parseli teslim edebilirler. Parseller teslim edildiğinde, kurye makbuz ve takip ve izleme kodu verecektir.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın