Pazartesi , 18 Ekim 2021

PostNord Danimarka’daki parsel kutularını test ediyor

PostNord, parsel teslimatı için tamamen yeni bir altyapıyı test etmek için bir pilot proje başlattı. Swipbox şirketi ile birlikte Danimarka’da Kolding’de, tüketicilerin evlerine yakın olan dijital koli kutularına koli teslim etmek için bir deney başlattı.

PostNord , hızlı, esnek ve hassas teslimatlarla ilgili e-ticaret müşterilerin beklentilerini karşılayabilecek teslimat çözümlerine duyulan ihtiyacı tanıdığını belirtti. Tüketici evlerinin yanına yerleştirilen paket kutularının bu ihtiyacı karşılayabileceğine inanıyor. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, şirket, otomobil sandıklarına teslimat ve kilitli konteynerlere ev teslimatı gibi diğer seçenekleri test etti.

PostNord ve Swipbox
Nordic posta şirketi, Danimarka’nın Kolding kentinde 200 dijital paket kutusu kurmak için self servis makineleri için yazılım ve donanım geliştiren Swipbox ile işbirliği yaptı. Pilot başarılı olursa iki şirket parsel kutularını Danimarka genelinde kullanıma açmak istiyor . Ve hatta diğer İskandinav ülkelerine olası genişlemeden söz ediyorlar.

Nærboks, tüm posta ve lojistik operatörleri tarafından kullanılabilir.
Danimarka’da, parsel kutuları (“Nærboks”), PostNord ve SwipBox’un ortaklaşa sahip olduğu Nordic Infrastructure tarafından kurulacak. Parsel kutuları açık parsel ağının bir parçası olduğundan, tüm posta ve lojistik operatörleri bu kutuları parsellerle teslim edebilir.

Bir PostNord teslimatının alıcıları, PostNord uygulamasını kullanarak kutuyu açmak ve uygun olduğunu düşündükleri bir zamanda parsel almak için kullanabilir.

İlginizi Çekebilir

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde her işimizi internet ve bilgisayarlar üzerinden yapmaya başladık. Durum böyle olunca alışverişlerimizi de artık …

Bir cevap yazın