Perşembe , 25 Nisan 2019
Anasayfa » E-Ticaret » Rakamlarla Türkiye’de E-Ticaret [İnfografik]

Rakamlarla Türkiye’de E-Ticaret [İnfografik]

American International Group (AIG) 100 bin çalışanı ile finansal açıdan dünyanın en büyük 10 şirketi arasında yer alan bir kuruluş. 1976 yılından beri Türkiye’de hizmet vermektedir. AIG, Türkiye’nin  internet pazarı hakkında infografiğe döktüğü verilerini yayınladı.

Dijital dünyada Türkiye’nin hareketliliğine dikkat çeken bu infografiği detaylı inceleyelim;  Türkiye, 79 milyonluk nüfusunun 36 milyon internet kullanıcısı ile Avrupa ülkeleri arasında beşinci sırada yer alıyor. 67 milyon mobil kullanıcı sayısına sahip olan Türkiye’de kullanıcılar, gün içinde en az bir kere mobil  üzerinden internete bağlanıyor.  İnternet kullanımında tercih edilen araçlar arasında mobilin  kendisine hatırı sayılır bir yer edindiğini söylemek mümkün.  İnternetin hayatımızı yönlendirmesiyle birlikte yıldızı parlayan e-ticaret sektörü  büyümesine ivme kazandırıyor.

Dünyada e-ticarette 9. ülke olan Türkiye’nin 2011 yılında e-ticaret hacmi 23 milyar iken bu oran bir yıl sonra 31 milyar gibi bir rakamla ifade ediliyor. 2015 yılında ise bu rakamların katlanıp 62 milyara ulaşacağı öngörüler arasında.

Ekonomik büyümelerin alışverişle doğru orantılı olduğunu hepimiz biliyoruz. Dünyanın onbeşinci hızlı büyüyen ekonomisi olan ülkemizin ticaret hareketliliği de oldukça yüksek. Her  beş internet kullanıcısından biri online alışveriş yapıyor.

Her 3 kredi kartından biri ise online alışverişte ödeme yöntemi olarak tercih ediliyor.

infografik-tr

İlginizi Çekebilir

B2B İşletmeler için BigCommerce yeni hizmetini başlattı.

BigCommerce, B2B için BigCommerce’in piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünlerini çevrimiçi olarak satmak …

Bir cevap yazın