Pazartesi , 18 Ekim 2021

Rus pazar yeri Joom, Fransız markalarını işe aldı

Çin’den düşük fiyatlı ürünler sunan Rus çevrimiçi pazar Joom, Fransız markalarına giderek daha fazla bahis yapıyor. Fransız tüccarların ürünlerini Avrupa’da satmalarına yardım ettikten sonra Joom, işleri daha da ileri götürmek ve diğer Avrupa ülkelerindeki tüccarları hedef almak istiyor.

Joom, milyonlarca Çin yapımı üründen oluşan bir başka popüler çevrimiçi platform olan Wish ile kolayca karşılaştırılabilen, Rusya merkezli bir pazar. 2016 yılında kurulan Joom, zaten Fransa’dan 10.000 ürünler sunan ve Çin dışında yapılan yüksek değerli kalemlerin satış ölçeklendirme için test bölgesi olarak bu pazar görüyor, Reuters yazıyor .

‘Fransa’da başarılı olursak, Avrupa’da olacağız’
Şirketin Fransız tüketicileri, Avrupa’daki en aktif şirketlerden biri ve bu nedenle Fransız markaları işe almaya başladı. “Bir sonraki adım Fransız tüccarların ürünlerini Avrupa’da satmalarına yardımcı olacak. O zaman diğer Avrupa ülkelerindeki tüccarları hedef alacağız ”, CEO ve kurucu ortağı Ilya Shirokov. “ Fransa’da başarılı olursak, Avrupa’da başarılı olacağız ”

Fransa, Joom’un Avrupa’daki en büyük pazarı
Shirokov, Fransız tüketicilerin yerel olarak veya komşu ülkelerde saklanan markalı ürünleri almak istediklerini söyledi. “Fransız ürünlerinin satışının yaklaşık bir yıl içinde Çin ürünlerinin satışını aşacağına inanıyorum” diyor.

Sonuçta Joom, Amazon’dan sonra Fransa’da ve Avrupa’da iki numaralı tercih olmak istiyor . Fransa’da, 2017’nin ortasından beri mevcut ve ülke şu anda Avrupa’nın en büyük pazarı. Şirket, her gün yaklaşık 40.000 yeni kullanıcının mobil alışveriş uygulamasını Fransa’ya yüklediğini iddia ediyor.

Avrupa Joom için önemlidir
Avrupa, Rusya merkezli e ticaret şirketi için önemli bir pazardır. Bu kıta Joom’un küresel brüt mal bedelinin yarısını, Rusya ise yüzde 45’ini oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Avusturya’da e-ticaret 2018’de 7,3 milyar Euro değerinde

Avusturya’da e-ticaret 2018’de 7,3 milyar avro olarak gerçekleşti. Avusturyalı tüketicilerin internette harcadıkları paranın çoğu, yabancı …

Bir cevap yazın