Cuma , 26 Nisan 2019
Anasayfa » Global E-Ticaret » Rusya’da e-ticaret: 2017’de 14,2 milyar avro

Rusya’da e-ticaret: 2017’de 14,2 milyar avro

Rusya’da e-ticaret 2017 yılında 14 milyar avroyu aştı. Bu, bir yıl öncesine oranla yaklaşık yüzde 13’lük bir artışa karşılık geliyor. Bu yıl için, Rusya’da e-ticaretin benzer bir yüzde ile tekrar büyüyeceği tahmin ediliyor, bu yüzden 15,9 milyar avro değerinde olacak.

Bu, E -ticaret Vakfı’ndan E- ticaret Raporu Russia 2018’i okuduktan sonra tamamlanabilir . Bu haber Rusya’da e-ticaret , 14 milyar avronun üzerinde geçen yıl değdi hafifçe karşılık gelen tahmini Rus Post ve Eylül 2017 yılında İnternet Ticaret Şirketleri (AITC) Derneği.

2018 yılında 50 milyon online alışveriş Ruslar
İnternette alışveriş yapan Rusların sayısında artış var. 2015 yılında, çevrimiçi alışverişçi penetrasyonu yüzde 38 iken, 38,6 milyondan fazla Rus online alışveriş yaptı. Bu yıl için penetrasyonun yüzde 47’ye ulaşması bekleniyor, bu da 50 milyon kişinin çevrimiçi ürün ve hizmet siparişi vereceği anlamına geliyor.

Rusya’da sınır ötesi e-ticaret
Rusya’da, tüketicilerin yüzde 56’sı hem yerel hem de sınır ötesi alışveriş yapıyor. Yalnızca yüzde 14’lük bir dükkan sınır ötesi, yüzde 30’u ise sadece Rus perakendecilerinde ürün ve hizmet sipariş ediyor. Bu ülkede, Alibaba en eşsiz ziyaretçilere sahip çevrimiçi mağaza, ardından Yandex, Ozon.ru siteleri ve M.video.

2017’den itibaren Statista tarafından yapılan bir tüketici araştırması, Rus nüfusun yüzde 76’sının anketten önceki son dört hafta içinde online mağazalarını kullandığını gösteriyor. Bu yüzde, aynı dönemde video web siteleri veya sosyal medya uygulamaları kullanan tüketicilere göre daha yüksektir.

Ev aletleri için online alışveriş popülerdir
Rusya’da, en popüler ürün kategorileri (ciro açısından), ev aletleri ve elektronik, giyim ve ayakkabı ve bilgisayar, notebook ve bilgisayar parçalarıdır. Tüketicilerin çoğunlukla internetten ne tür ürün sipariş ettikleri sorulduğunda, elektronik, giyim ve beyaz eşya en çok verilen cevaplardır.

Rusya’da popüler online ödeme yöntemleri
Statista ayrıca, Rus mağazalarına son on iki ay içinde çevrimiçi ödemelerini nasıl gerçekleştirdiklerini sordu. ‘Online ödeme’ yanıt verenlerin yüzde 59’u, kredi kartı (yüzde 39), peşin ödeme (yüzde 35) ve fatura ile ödeme (yüzde 35) Rusya’daki diğer popüler çevrimiçi ödeme yöntemleridir.

İlginizi Çekebilir

Monoprix, Amazon’la ortaklığını genişletmek istiyor

Fransız süpermarket Monoprix, Amazon ile ortaklığını daha da genişletmek istiyor. İki şirket geçen yıl birlikte …

Bir cevap yazın