Perşembe , 25 Nisan 2019
Anasayfa » E-Ticaret » Rusya’da e-ticaret önümüzdeki beş yıl içinde yüzde 170 büyüyecek

Rusya’da e-ticaret önümüzdeki beş yıl içinde yüzde 170 büyüyecek

Rusya’da e-ticaret aktif bir büyüme gösteriyor. Geçen yıl 13.7 milyar avro değerindeydi ve bu yıl için 17 milyar avro olduğu tahmin ediliyor. Ve 2023’te, Rus e-ticaret endüstrisinin yaklaşık 46 milyar avroya ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu önümüzdeki beş yıl içinde yüzde 170’lik bir artış anlamına geliyor.

Tahminler , Rusya’da e-ticaret konusunda Morgan Stanley raporundan geldi. Analist, Rusya’nın baskın bir online perakendeci olmaksızın son büyük yükselen pazar olduğunu iddia ediyor. Fakat ülkenin bir dönüm noktasında olduğunu düşünüyor ve 2020 yılına kadar “8,5 milyar avronun üzerinde değere sahip” bir liderin ortaya çıkacağını öngörüyorlar.

E-ticaret payı hala yüzde 3’tür

Çevrimiçi paylaşım hala yüzde 3 seviyesinde olduğu için, E-ticaret Rusya’daki toplam perakende sektörü üzerindeki bu kadar büyük bir etkiye sahip değil. Öte yandan, internet penetrasyon oranı yüzde 80 ile oldukça yüksek ve aynı zamanda akıllı telefon kullanımı için de geçerli (yüzde 66). Analistler, Rusya’nın daha fazla çevrimiçi işlem yapılmasına yol açacak kritik bir İnternet kullanıcıları kitlesine ulaştığına inanıyor.

Rus e-ticaret büyümesi de perakendeciler tarafından yönlendirildi

Ancak, yalnızca, e-ticaretin Rusya’da büyümesini sağlayan çevrimiçi alışveriş yapan tüketicilerin sayısı ve istekliliği değil , aynı zamanda arz tarafında da iyi şeyler oluyor. Örneğin, birkaç e-ticaret girişimi, hem özel hem de kamusal destekçilerden geçmiş yıllar boyunca önemli miktarda fon sağladı ve bu eğilim devam edecek.

Morgan Stanley, “Daha fazla fon, perakendecilerin önemli ağrı noktalarını (yerine getirme maliyetleri gibi) düşürmelerine ve daha iyi bir genel müşteri önerisine götüren teslimat sürelerini iyileştirmelerine yardımcı olarak daha fazla ölçeğe izin vermelidir.

Rus e-ticaretinde gelişmek için gerekli şartlar

Amerikan bankası, Rusya’daki e-ticaretin Çin şablonuna göre gelişebileceğini düşünüyor. Rusya’da bir e-ticaret pazarının lideri olarak gelişmek için bir pazar modeli geliştirmek, lojistik yatırım yapmak ve tüccarlar için mali destek sağlamak gerektiğini düşünüyorlar.

İlginizi Çekebilir

B2B İşletmeler için BigCommerce yeni hizmetini başlattı.

BigCommerce, B2B için BigCommerce’in piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünlerini çevrimiçi olarak satmak …

Bir cevap yazın