Cuma , 26 Nisan 2019
Anasayfa » E-Ticaret » Turkcell E-ticaret Sektörüne Giriş Yapıyor

Turkcell E-ticaret Sektörüne Giriş Yapıyor

Sık sık sizlere Türkiye’nin önemli şirketlerinin e-ticarete olan ilgisinden ve birbiri ardına açılan e-ticaret sitelerinden bahsediyoruz. Başta tekstil ve elektronik sektörlerinden olmak üzere Türkiye’nin pazarlarında söz sahibi şirketleri, açtıkları alışveriş siteleri ile geniş ürün yelpazelerini internet kullanıcılarına sunuyorlar.

Sabancı Topluluğu bu konudaki en güncel örnek. Teknosa ile Türkiye genelinde yaygın mağaza ağına sahip olan Sabancı, Teknosa.com‘un yanı sıra geçtiğimiz günlerde açılankliksa.com ile başta elektronik olmak sunduğu geniş ürün yelpazesi ile pazara iddialı bir giriş yaptı.

Bugün Turkcell tarafında günün önemli gelişmesi az önce tanımı yapılan yeni online televizyon hizmeti Turkcell TV Plus. Ancak biz size Turkcell’in henüz ortaya çıkmamış e-ticaret planlarından bahsedeceğiz.

Turkcell şu günlerde kendi e-ticaret sitesini açmanın hazırlıklarını yapıyor. Aldığımız duyumlar Turkcell’in önümüzdeki günlerde duyurulacak olan e-ticaret sitesinin isminin Turkcellmagaza.com olacağı yönünde.

Turkcellmagaza.com’da Turkcell İletişim Merkezlerinde (TİM) satılan ürünler yer alacak. TİM’lerde -bulundukları bölgeye göre ürün çeşitliliğinde farklılık gösterseler de- genel olarak Turkcell ürünlerinin yanı sıra akıllı telefon, tablet ve telefon aksesuarları müşterilere sunuluyor.

Turkcell’in bu e-ticaret hamlesi, Sabancı Topluluğu’nun kliksa girişimiyle benzer bir iş planına sahip. Halihazırda tedariği sağlanan ürünler Turkcellmagaza.com’da internet kullanıcılarına sunulacak. Gittikçe büyüyen e-ticaret pastasından pay almak isteyen Turkcell, bununla birlikte e-ticaret sitesine özel sunacağı fırsatlar ile stoklarını eritmeyi de amaçlayacaktır.

Kaynak : http://sosyalmedya.co

İlginizi Çekebilir

B2B İşletmeler için BigCommerce yeni hizmetini başlattı.

BigCommerce, B2B için BigCommerce’in piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünlerini çevrimiçi olarak satmak …

Bir cevap yazın