Cumartesi , 19 Ekim 2019
Anasayfa » Global E-Ticaret » Uber Eats ve Foodora Avusturya’yı terk etti

Uber Eats ve Foodora Avusturya’yı terk etti

Uber Eats’in Avusturya’dan tamamen çekileceğini açıklamasından birkaç gün sonra, bir başka yemek dağıtım hizmeti olan Foodora da aynı mesajı paylaşıyor. Ancak Delivery Hero sahibi olduğu şirket Avusturya’dan kayboldu, çünkü ana şirket yerine diğer yemek dağıtım hizmeti olan Mjam’a odaklanıyor.

Geçen Perşembe günü, Uber Eats , Avusturya’daki çevrimiçi teslimat pazarından tamamen çekileceğini söyledi . Teslim servisi iki yıl boyunca Viyana’da mevcuttu, ancak şirket umduğu ve beklendiği kadar sert büyümemişti.

‘Uber şaşırttı’

Der Standard , bu adımda şaşırdığını söyleyen Viyana Üniversitesi’nden Benjamin Herr ile konuştu . “Elbette, bu endüstride bir oyuncunun kaldığı ve tekele sahip olduğu iş modelinin bir parçası. Bazı şehirlerde er ya da geç yemek dağıtım servisinin geri çekildiğini görebilirsiniz. Bununla birlikte, Uber Eats’in Viyana’da zaten bunu yapmakta olması biraz şaşırtıcı. ”Artık Uber Eats’in hizmetlerini bu yıl Zürih’te (İsviçre) başlatacağı bildiriliyor.

Foodora ayrıca Avusturya’dan ayrıldı

Birkaç günlük konuşmacı olan Foodora, Avusturya pazarından vazgeçeceğini açıkladı. Yine de Uber Eats ile aynı sebeplerden dolayı değil. Sadece 2014 yılında Almanya’da kurulan ve 2015’ten beri Avusturya’da aktif olan şirket, Delivery Hero’nun bir parçası. Ve böylece Avusturya’daki yiyecek teslimi Mjam’a hizmet ediyor. Delivery Hero artık Avusturya’da sadece bir marka üzerinde yoğunlaşmak istediğine karar verdi.

Mjam ve Lieferservice.at kalanlar sadece

Avusturya’da rekabetçi gıda dağıtım pazarında yalnızca iki büyük marka kaldığı anlaşılıyor: Hollandalı Takeaway.com’un bir parçası olan Mjam ve Lieferservice.at. Geçen yıl Aralık ayında Takeaway, Almanya’da Delivery Hero ve Foodora’yı nakit ve 9,5 milyon Takeaway.com hissesi karşılığında satın aldı .

İlginizi Çekebilir

Otto Group’un çevrimiçi gelirleri 7,7 milyar Euro’ya yükseldi

Dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecilerinden biri olan Otto Group, çevrimiçi satışlarının 2018/19 mali yılında yaklaşık …

Bir cevap yazın