Perşembe , 25 Nisan 2019
Anasayfa » E-Ticaret » Üçüncü taraf satıcılar, Bol.com’un satışlarının% 40’ını oluşturuyor

Üçüncü taraf satıcılar, Bol.com’un satışlarının% 40’ını oluşturuyor

Büyük Hollanda online perakendeci Bol.com, üçüncü taraf satıcılar için bir pazara dönüşüyor. Günümüzde, Bol.com platformunda 20.000’in üzerinde satıcı var ve şirketin satışlarının yaklaşık yüzde 40’ını oluşturuyor.

Amazon’a benzer bir şekilde, Bol.com bir online kitap mağazası olarak başladı, kısa bir süre sonra diğer medya ve ürün kategorileri ile sunumu genişletti ve daha büyük bir kitle kazanmak isteyen diğer perakendeciler için bir platform sunan büyük bir çevrimiçi pazara dönüştü.

Ve şimdi, bu üçüncü taraf satıcılar üzerindeki satışlarının büyük bir kısmını güveniyor. 2012 yılında Bol.com’u satın alan Ahold Delhaize, New York’taki Capital Markets Day’de lider olarak bir araya gelen büyüme stratejisini ve “ Avrupa E-ticaret ve Dijital ” adlı bir PDF dosyasında , perakende şirketi Bol.com’da bazı ilginç sayıları paylaştı.

16 milyon ürün, 9 milyon müşteri ve 2 milyar Euro satış

Çevrimiçi mağaza şu anda 16 milyon ürün sunuyor, 700 milyon web sitesi ziyareti çekiyor. Şirketin net tüketici satışları, 2012 yılında 0,4 milyar avrodan 2018’in sonunda yaklaşık 2 milyar avroya ulaştı. Bu yıl, Bol.com, yıllık% 30’luk bir büyüme sağladı. Yıllık yüzde 14 oranında. Belçika’da özel bir e-ticaret sitesi de bulunan Bol.com, artık 9 milyondan fazla müşteriye sahip.

Ahold Delhaize, Bol.com’un kârlılığı artırarak Benelux bölgesi için önemli bir büyüme sürücüsü olduğunu söylüyor. Bu yılın üçüncü çeyreği, geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla, müşteri başına düşen sıklık yüzde 16 artarken, aktif müşteri sayısı yüzde 14 artarken, sipariş büyümesi yüzde 33 arttı. Aynı zamanda, sipariş başına maliyetler yüzde 3 oranında azalırken, ortalama sipariş değeri aynı dönemde yüzde 2 oranında artmıştır. Ve her şeyden önemlisi, müşteri memnuniyeti yüzde 2’lik bir artış gördü.

Satıcılar, Bol.com’un satışlarının% 45’ini 2021 yılına kadar açıklıyor

Ahold Delhaize, Bol.com’un üçüncü parti satıcı platformunun, e-ticaret için önemli bir büyüme motoru olduğu gerçeğini de kabul ediyor. İki yıl önce, dış satıcılar Bol.com’un satışlarının yüzde 29’unu oluştururken, şu anda yüzde 40’ını oluşturuyor. Ve 2021’in sonunda, yüzde 45’in üzerinde bir pay bile tahmin ediliyor.

Bol.com’un yatırım öncelikleri

Ahold Delhaize, Bol.com’da sürekli büyümeyi sürdürmek için yatırım yapacağını söyledi. Şirket üçüncü taraf ortakları için en iyi ağı oluşturmak istiyor. Yatırım öncelikleri arasında Bol.com Yetkinlik Merkezi II, en son teknolojiye sahip mekanizasyon, Bol.com ortakları için hizmetlerin ve hizmet çözümlerinin genişletilmesi ve şirketin abonelik üyeliği olan Bol.com Select’de faydaların genişletilmesi yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

B2B İşletmeler için BigCommerce yeni hizmetini başlattı.

BigCommerce, B2B için BigCommerce’in piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünlerini çevrimiçi olarak satmak …

Bir cevap yazın