Perşembe , 25 Nisan 2019
Anasayfa » E-Ticaret » UK perakendecileri, AI’yı uygulamada geciktiler

UK perakendecileri, AI’yı uygulamada geciktiler

Birleşik Krallık’taki perakendeciler, ülkedeki diğer sektörlerden çok daha yavaş bir tempoda yapay zeka (AI) kullanıyorlar. İngiltere’deki perakendecilerin yarısından fazlası hala makine zekasını kullanmıyorken, bu pay finansal hizmetler şirketleri ya da üreticiler arasında çok daha düşük.

Microsoft tarafından yapılan yeni bir araştırma raporu, Birleşik Krallık’ta perakende şirketlerinin yüzde 56’sının hala AI’yı kullanmadığını gösterirken, örneğin, finansal hizmet sağlayıcılarının yüzde 44’ü ve üreticilerin yüzde 40’ı da bunu yapmadığını gösteriyor. Microsoft, “Sektörün gelecekte gelişmesi için, değişim hızının artması gerektiği” açıklamasında da uyardı.

‘AI tüm perakendecileri etkileyecektir

Ancak beklentiler, perakende satışta AI’nın benimsenmesinin özellikle büyük kutu perakende sektöründe yavaş kalacağı yönündedir. Bu da dijital tekliflerini çevrimiçi perakendecilerle rekabet edebilmeleri için hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde ölçeklendirmek zorunda oldukları zorluklardan kaynaklanıyor. Microsoft, değişimin göz ardı edilemeyeceğini açıkça belirtti: “AI, tüm şekil ve boyutlardaki perakendecileri etkileyecektir.”

AI, çevrimiçi perakendecilere yüksek caddeden daha fazla bağlanabilir, ancak çevrimiçi perakendecilerle rekabet edebilmek için AI’ları kendi savaşlarında benimsemeleri gereken tuğla ve perakendeciler. British Retail Consortium’un CEO’su Helen Dickinson, “Yüksek cadde kendini yeniden keşfediyor, değişen tüketici davranışlarına ve eğlence için artan rekabete uyum sağlıyor” diyor. “AI, bu resmin artan bir parçası olacak ve tüketicilerin ve perakendecilerin etkileşim şeklindeki yapısal değişikliklerle birlikte, perakende endüstrisinin olumlu dönüşüm öyküsünün bir parçası olacak.”

AI, İngiltere perakende BT bütçesinin% 7.5’ini açıklayacaktır

İlginç bir şekilde, yeni bir çalışma olan Rackspace, daha iyimser bir imaj gösteriyor. Bu araştırmaya göre, Birleşik Krallık’taki perakendeciler, AI’nın sunduğu önemli fırsatı açıkça görüyor: Bu sektördeki dört BT uzmanı, önümüzdeki on iki ay boyunca bu teknolojiyi mağazada kullanmayı planlıyor. Bu çalışma, hem mağaza içi hem de e-ticaret uygulamalarında, AI’nın gelecek yıl boyunca İngiltere perakende sektörü BT bütçesinin yüzde 7,5’ini karşılayacağını iddia ediyor.

İlginizi Çekebilir

B2B İşletmeler için BigCommerce yeni hizmetini başlattı.

BigCommerce, B2B için BigCommerce’in piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünlerini çevrimiçi olarak satmak …

Bir cevap yazın