Cuma , 26 Nisan 2019
Anasayfa » Global E-Ticaret » Zalando ilk kez nakliye masraflarını soruyor

Zalando ilk kez nakliye masraflarını soruyor

Zalando hakkında konuştuğunuzda, onların ücretsiz gönderim ve iade politikasını görmezden gelemezsiniz. Ancak bu benzersiz satış noktası şimdi daha az özel olmak üzere. İtalya’da Zalando, sipariş değerlerinin 25 Euro’dan az olması durumunda müşterilerden nakliye ücreti ödemelerini talep edecektir.

Bu, Zalando’nun nakliye masraflarını ilk kez sorduğunu belirtti. 2008 yılının başından itibaren Zalando, satışlarını artırmak için ücretsiz teslimat ve iade hizmeti kullanmayı tercih etti. Bu şirket, kısa zamanda, Avrupa’nın en büyük çevrimiçi moda perakendecilerinden biri haline geldiği için çok çalıştı.

Avrupa’da Zalando için üçüncü çeyrek zayıf
Ancak son zamanlarda, Alman online perakendeci Zalando, bu yılın üçüncü çeyreğinde ağır kayıplar ve beklenenden daha az büyüme kaydetti. Moda perakendecisi, bu dönemde bir önceki yıla göre 11,1 milyon avro zarara karşılık, net 41,7 milyon euro zarar bildirdi.

3.50 Euro’luk nakliye ücreti
Duvardaki yazı ne olabilir, Zalando şimdi yakın bir gelecekte İtalya’da nakliye masrafları talep edeceğine karar verdi . Tüketiciler, 25 avronun altında bir değere sahip ürünler sipariş ettikleri takdirde, 3,50 avroluk bir gönderim bedeli ödemek zorunda kalacaklar.

E-ticaret Haberleri Avrupa, 4 euro değerinde bir gömlek koyarak, Zalando.it’teki sipariş sürecini kontrol etti. Kontrol etmeye karar verdiğimizde henüz herhangi bir kargo ücreti ile karşılaşmadık. Ne zaman Zalando İtalya nakliye ücretleri için sormaya başlayacak bilinmemektedir.

‘Sadece İtalya’da’
Zalando’nın yeni stratejisi, her siparişte genellikle sadece bir kalem sipariş eden İtalyan müşterilerinin satın alma davranışlarına bir tepki olarak görülüyor. Neuhandeln.de, “Ancak, bu alışveriş davranışı özel bir durum ve Zalando’nın aktif olduğu diğer 15 ülkeden birinde bir nakliye ücreti almıyor” dedi.

İlginizi Çekebilir

Monoprix, Amazon’la ortaklığını genişletmek istiyor

Fransız süpermarket Monoprix, Amazon ile ortaklığını daha da genişletmek istiyor. İki şirket geçen yıl birlikte …

Bir cevap yazın