Pazartesi , 18 Ekim 2021

Zalando, İngiltere, İrlanda ve İspanya’da da ücretsiz teslimattan vazgeçti

Zalando İngiltere, İrlanda ve İspanya’da nakliye maliyetlerini sunuyor. Alman moda devi, İtalya’da yapılan önceki bir testten sonra bu adımı attı. Her ne kadar Zalando, bu önlemi daha da genişletme planları olmadığını iddia etse de, bir dönemin sonu gibi görünüyor.

Zalando’nın ilk kez nakliye masraflarını sormasından yarım yıl sonra , İtalya’da moda şirketi şimdi daha fazla Avrupa ülkesinde ücretsiz teslimatı sonlandırıyor. İngiltere, İrlanda ve İspanya’daki müşterilerin siparişleri belli bir değer altında birkaç avro ödemek zorunda kalacak.

İngiltere, İrlanda ve İspanya’da teslimat ücretleri

In Birleşik Krallık , zalando müşterileri aşağıda 19,90 lira siparişler için 3 pound ödemek gerekiyor. İrlanda ve İspanya’da , müşterilerin 24.90 avrodan daha düşük olan siparişler için sırasıyla 3 ve 3,50 avro ödemeleri gerekiyor.

Yeni politikalar bir dönemin sonunu işaret ediyor gibi görünüyor. Zalando, Avrupa’da ücretsiz kargo ve iade teklif ederek yeni müşteriler çekmeye çalışan ilk büyük şirketlerden biriydi. Ancak bunca yıllık mutlu siparişin ardından müşterilerin artık ayakkabılarını, kıyafetlerini ve aksesuarlarını kendilerine ulaştırması için bir kaç avro ödemeleri gerekiyor. Zalando için ücretsiz kargo ücreti artık sürdürülebilir değil gibi görünüyor.

‘Diğer e-ticaret şirketleri takip edecek’

“Ücretsiz gönderim açısından bir dönüm noktası var”, Els Breugelmans KU Leuven gelen bir e-ticaret uzmanı, Belçika gazetesi söyler De Tijd . “Bu sektörde oyunun kurallarını değiştiren şirket Zalando’nın şimdi kuralları tekrar değiştirmesi tipik. Diğerleri takip edecek ”dedi.

Bir Zalando sözcüsü, diğer ülkelerdeki küçük paketler için nakliye maliyetlerini artırmanın planlarının olmadığını, ancak De Tijd’in İtalya’daki ilk testlerden sonra da söylendiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Avusturya’da e-ticaret 2018’de 7,3 milyar Euro değerinde

Avusturya’da e-ticaret 2018’de 7,3 milyar avro olarak gerçekleşti. Avusturyalı tüketicilerin internette harcadıkları paranın çoğu, yabancı …

Bir cevap yazın